2016 04 30

Jonui Valančiūnui ir „Raptors“ – nokautas Indianoje

Jonas Valančiūnas vaikšto ant prarajos ribos. „Toronto Raptors“ krepšininkai šeštosiose NBA atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse nusileido „Indiana Pacers“ 83:101 ir serijoje iki 4 pergalių rezultatas lygus 3-3.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
NBA atkrintamosios | „Indiana Pacers“ – „Toronto Raptors“ 101:83 | Valančiūnas 14 | Serija 3-3

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ pralaimėjo Indianoje 83:101.
  • „Pacers“ pergalę atnešė spurtas 18:0 antroje mačo dalyje.
  • „Raptors“ iššvaistė 12 taškų persvarą.
  • J.Valančiūnas pelnė 14 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.
  • Serijos rezultatas 3-3, lemiamas mačas sekmadienį Toronte.

„Desperatiškas jausmas. Bet padarysime viską, kad laimėtume“, – prieš mačą sakė „Pacers“ žvaigždė Paulas George'as.

Indianos ekipos lyderis nenuvylė. Jis pelnė 21 tašką ir po įspūdingo „Pacers“ spurto 18:0 trečiojo kėlinio pabaigoje bei ketvirtojo pradžioje (83:64) nokautavo „Raptors“.

Pirmoje rungtynių pusėje „Raptors“ netgi pirmavo 12 taškų skirtumu ir nė sykio neleido šeimininkams išsiveržti į priekį. Susitikimas gerai klostėsi ir Jonui Valančiūnui, kuris per du kėlinius pelnė 10 taškų ir buvo vienas „Raptors“ puolimo vedlių.

Tačiau visa komanda sustojo trečiajame kėlinyje. „Pacers“ perėmė iniciatyvą ir po minėtojo spurto 18:0 pasiuntė svečius į nokautą.

Vėl strigo „Raptors“ lyderiai Kyle'as Lowry ir DeMaras DeRozanas. Tikslą pasiekė vos 7 jų metimai iš 27 (25,9 proc.).

J.Valančiūnas per 26 minutes pelnė 14 taškų (5/9 dvit., 4/6 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metimus, suklydo 2 ir prasižengė 5 kartus.

Pergalė Indianoje „Raptors“ tik antrą kartą klubo istorijoje nuo 1995-ųjų būtų atvėrusi patekimą į kitą atkrintamųjų varžybų etapą. Bet istorinio žingsnio dar gali tekti palaukti.

Vienintelį kartą Toronto krepšininkai tai padarė tik 2001-aisiais, bet tada pirmajame atkrintamųjų varžybų etape buvo žaidžiama serija iki trijų pergalių.

Septintosios serijos rungtynės sekmadienį vyks Toronte.

Prieš dvejus metus J.Valančiūnas su „Raptors“ pralaimėjo septintąsias serijos rungtynes „Brooklyn Nets“.

„Kas nutiko prieš dvejus metus, jau yra praeitis. Niekas apie tai nebegalvoja. Galvojame tik apie dabartį“, – tikino „Raptors“ puolėjas Patrickas Pattersonas.

Bet praeities šešėlius gali išvaikyti tik „Raptors“ pergalė.

Rytų konferencijos pusfinalyje „Raptors“ arba „Pacers“ susitiks su „Charlotte Hornets“ ir „Miami Heat“ poros nugalėtoju. Ten serijos rezultatas taip pat 3-3.

„Raptors“: Cory Josephas ir DeMarre'as Carrollas po 15m Jonas Valančiūnas 14, Kyle'as Lowry 10 (4/14 met., 10 rez. perd.).

„Pacers“: Paulas George'as 21 (11 atk. kam.), Mylesas Turneris 15 (9 atk. kam.), Monta Ellisas 14, Ianas Mahinmi ir George'as Hillas po 12.