2020 01 13

K.Irvingas ir P.Siakamas grįžo po traumų, bet jų komandoms tai atsiliepė skirtingai

26 rungtynes dėl dešinio peties traumos praleidęs Kyrie Irvingas grįžo į aikštelę ir solidžiu žaidimo padėjo „Brooklyn Nets“ (18-20) iškovoti pergalę prieš „Atlanta Hawks“ (8-32) – 108:86 (37:16, 33:30, 22:20, 16:20).
Kyrie Irvingas
Kyrie Irvingas / „Scanpix“ nuotr.

Paskutinį sykį prieš beveik du mėnesius – lapkričio 15-ąją – ant parketo pasirodęs K.Irvingas traumos padarinių šiame susitikime nejautė.

Įžaidėjui užteko vos 20 minučių, jog spėtų tapti rezultatyviausiu rungtynių žaidėju – Kyrie pelnė 21 tašką, pramesdamas vos vieną metimą – tikslą pasiekė 9/10 dvitaškių ir vienintelis tritaškis.

„Myliu šį žaidimą, – po rungtynių kalbėjo K.Irvingas. – Labai pasiilgau buvimo aikštėje.“

„Nets“ į pagrindinį rungtynių klausimą atsakė dar pirmajame rungtynių kėlinyje, kurį laimėjo 37:16.

Per likusį mačo laiką „Hawks“, kurie vertėsi be Trae Youngo, rimtesnio spurto taip ir nesurengė, o šeimininkai iškovojo įtikinamą pergalę, leidusią jiems susigrąžinti 7-ąją vietą Rytų konferencijoje.

„Nets“: Kyrie Irvingas 21 (10/11 metimai), Taureanas Prince'as 14 (4/6 trit.), DeAndre Jordanas (8 atk. kam.) ir Caris LeVertas (4/14 metimai) po 13, Joe Harrisas 11 (7 atk. kam.), Jarrettas Allenas 10 (12 atk. kam.).

„Hawks“: Camas Reddishas 20 (2/10 dvit., 4/8 trit.), DeAndre' Bembry 12 , Alexas Lenas 10 (5/5 dvit.).

Jei K.Irvingo sugrįžimas po traumos komandai atnešė teigiamą rezultatą, tai „Toronto Raptors“ (25-14) žvaigždės Pascalio Siakamo žaidimas po priverstinio poilsio pažymėtas nesėkme.

Po ilgosios pertraukos uždaryto kamerūniečio atstovaujama komanda namuose 104:105 (28:21, 23:22, 31:26, 22:36) nusileido „San Antonio Spurs“ (17-21).

P.Siakamas per pirmąjį kėlinį pelnė 12 taškų, o „Raptors“ užtikrintai pirmavo prieš varžovus.

Nuolat augantis Toronto klubo pranašumas piką pasiekė trečiajame kėlinyje, kai „Raptors“ pirmavo 70:53.

NBA čempionai solidžią persvarą turėjo dar ir ketvirtajame ketvirtyje (87:73), bet „Spurs“ galiausiai atkūrė intrigą.

Greggo Popovichiaus auklėtiniai nustelbė varžovus spurtu 27:4 ir likus žaisti daugiau nei dvi minutes jau patys pirmavo – 100:91.

„Raptors“ sunkioje situacijoje nesubyrėjo ir pajėgė rungtynes nukelti į dramatišką pabaigą – po Kyle'o Lowry, Normano Powello ir Serge'o Ibakos tritaškių rezultatas laikrodžiui ėmus skaičiuoti paskutinę mačo minutę jau buvo lygus (100:100).

P.Siakamas savo komandai likus 41,3 sek. net suteikė pranašumą, bet tritaškiu į tai atsakė Marco Belinelli.

Kitoje atakoje tas pats P.Siakamas pataikyti nesugebėjo, o kamerūniečio ranka sudrebėjo ir gavus dar vieną šansą, kai LaMarcusas Aldridge'as likus žaisti 2,6 sek. prametė abu baudų metimus.

Sėkmingai rungtynėse startavęs P.Siakamas per antrąją rungtynių pusę prametė visus penkis metimus, o savo sugrįžimą po beveik mėnesį trukusio priverstinio poilsio dėl kirkšnies traumos pažymėjo per 30 minučių pelnydamas 15 taškų (4/11 dvit., 2/6 trit., 1/2 baud.), atkovodamas 5 kamuolius ir išdalindamas 4 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojų gretose geriausiai žaidė į Torontą sugrįžęs DeMaras DeRozanas, kurio sąskaitoje – 25 taškai ir 8 atkovoti kamuoliai.

„Raptors“, nepaisant nesėkmės, Rytų konferencijoje išlaikė 4-ąją vietą.

„Raptors“: Serge'as Ibaka 21 (3/6 trit., 14 atk. kam.), Normanas Powellas 20 (4/7 trit.), Kyle'as Lowry 16 (4/12 trit., 15 rez. perd.), Pascalis Siakamas 15 (6/17 metimai).

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 25 (7/12 dvit., 11/14 baud.), Rudy Gay 1, Derrickas White'as 13, LaMarcusas Aldridge'as 11 (4/10 metimai), Dejounte Murray 10 (7 atk. kam.).