2018 04 18

Kaip per sviestą – galingas Jono Valančiūno dvigubas dublis ir „Raptors“ pergalė

„Toronto Raptors“ atkrintamųjų prakeiksmas, atrodo, pasitraukė. Jono Valančiūno ekipa dar kartą užtikrintai 130:119 (44:27, 32:31, 24:32, 30:29) nugalėjo „Washington Wizards“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:0.
Jonas Valančiūnas ir Marcinas Gortatas
Jonas Valančiūnas ir Marcinas Gortatas / „Scanpix“/AP nuotr.

Ketvirtajame kėlinyje „Wizards“ dar buvo sumažinę skirtumą 103:108, tačiau tada Toronto krepšininkai pasileido į spurtą 17:4.

Jonas Valančiūnas pasižymėjo galingu dvigubu dubliu. Lietuvis per 23 minutes pelnė 19 taškų (7/9 dvitašk., 1/2 tritašk., 2/3 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, du blokus, tris klaidas ir dukart prasižengė.

Net aštuonis kamuolius uteniškis nusiėmė dar pirmajame kėlinyje. Jonas ir vėl pataikė tritaškį, tačiau kitas bandymas buvo kur kas mažiau sėkmingas ir net nelietė lanko. Apie tai po rungtynių pokštavo ir komandos draugas CJ Milesas.

Rezultatyviau už lietuvį „Raptors“ ekipoje siautė tik DeMaras DeRozanas, kuris pakartojo karjeros atkrintamųjų rezultatyvumo rekordą ir į „Wizards“ krepšį atseikėjo 37 taškus.

Kyle'as Lowry pridėjo 13 taškų ir 12 rezultatyvių perdavimų.

Tai pirmas kartas Toronto klubo istorijoje, kai atkrintamosiose pirmaujama 2:0.

Dar daugiau – „Raptors“ pagerino tris atkrintamųjų rekordus – daugiausiai taškų per kėlinį (44), per rungtynių pusę (76:58) ir visas rungtynes (130).

Tai buvo puiki dovana treneriui Dwane'ui Casey, kuris šventė 61-ąjį gimtadienį.

Trečiosios serijos rungtynės penktadienį vyks Vašingtone.

„Raptors“: D.DeRozanas 37, J.Valančiūnas 19, C.Milesas 18, K.Lowry 13, D.Wrightas 11, S.Ibaka 10.

„Wizards“: J.Wallas 29, M.Scottas 20, K.Oubre ir T.Lawsonas po 14, O.Porteris ir I.Mahinmi po 12.