Karšta naktis NBA – peštynės Dalase, L.Dončičių įžeidęs žiūrovas ir „Suns“ dominavimas

„Phoenix Suns“ (26-18) išvykoje sutriuškino „Dallas Mavericks“ (24-20) klubą karštose NBA rungtynėse, kuriose netrūko incidentų.

Aistros užvirė jau 4 rungtynių minutę. Grantas Williamsas aktyviai gynėsi prieš „Suns“ žvaigždę Keviną Durantą, kuris parkrito ant parketo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Grantas Wiliamsas, Kevinas Durantas ir Jusufas Nurkičius

G.Williamsas nesitraukė, o pribėgęs Jusufas Nurkičius nustūmė „Mavericks“ puolėją. Šis – nedelsiant šoko atgal.

Kilo masinis susistumdymas, kurį nuraminus – minėtiems trims peštynių iniciatoriams išdalintos techninės pražangos.

Galiausiai G.Williamsas užsidirbo ir antrą tokią pačią nuobaudą, kai trečiajame kėlinyje reiškė pernelyg agresyvius priekaištus arbitrui, tad jo rungtynės baigėsi anksčiau laiko.

Technine pražanga už vaidybą antrajame kėlinyje buvo nubaustas ir tas pats J.Nurkičius.

Ir tai dar buvo ne visi incidentai. „Mavericks“ lyderis Luka Dončičius paprašė išvaryti iš rungtynių „Suns“ gerbėją, kuris, pasak krepšininko, jį įžeidinėjo. Dalaso arenos apsauga taip ir padarė.

Skelbiama, kad minėtas aistruolis L.Dončičių provokavo vadindamas jį pavargusiu ir ragindamas jį lipti ant bėgimo takelio.

Tuo metu aikštelėje vyko itin permainingos rungtynės. Iš pradžių visiškai dominavo „Mavericks“, susikrovusi 16 taškų persvarą (46:30).

Vis dėlto antroje rungtynių pusėje vaizdas visiškai pasikeitė. Devino Bookerio vedamos „Saulės“ galiausiai sutriuškino šeimininkus rezultatu 132:109 (25:34, 32:24, 43:20, 32:31).

Finikso ekipą į pergalę vedė 46 taškus įmetęs D.Bookeris (6/10 trit.), dar sugriebęs ir 7 kamuolius.

Šeimininkų lyderio L.Dončičiaus sąskaitoje – 34 taškai (4/11 trit.), 9 rezultatyvūs perdavimai, 8 atkovoti kamuoliai, bet ir 5 klaidos.

„Mavericks“: Luka Dončičius 34 (4/11 trit., 9 rez. perd., 8 atk. kam., 5 klaid.), Timas Hardaway 17 (4/10 trit.), Jadenas Hardy 11 (3/4 trit.), Dereckas Lively, Grantas Williamsas ir Joshua Greenas – po 8.

„Suns“: Devinas Bookeris 46 (6/10 trit., 7 atk. kam.), Bradley Bealas 20 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Graysonas Allenas 15, Kevinas Durantas 12 (10 atk. kam., 7 rez. perd.).