2019 11 19

Komandą ant savo kupros tempęs L.Dončičius surengė karjeros pasirodymą

Solidžiai 2019-2020 m. sezoną pradėjusi „Dallas Mavericks“ (8-5) komanda pasiekė dar vieną pergalę. Šįsyk Ricko Carlisle'o treniruojama ekipa namie 117:110 (36:22, 23:27, 34:30, 24:31) laimėjo prieš „San Antonio Spurs“ (5-9) ir pasiekė jau 8-ąją pergalę šiemet. Į ją Dalaso klubą tempė fenomenaliai žaidęs Luka Dončičius.
Markas Cubanas ir Luka Dončičius
Markas Cubanas ir Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

Slovėnas šiose rungtynėse pirmą kartą karjeroje pelnė daugiau nei 40 taškų.

20-metis per 35 minutes surinko 42 taškus (9/14 dvit., 5/13 trit., 9/13 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir po penkis sykius prasižengė ir suklydo.

Iki šiol L.Dončičiaus karjeros rezultatyvumo rekordas siekė 38 taškus – tiek jis prieš kelias savaites buvo įmetęs į „New York Knicks“ krepšį.

Be to, Teksaso derbyje L.Dončičius užfiksavo jau šeštą savo sezono trigubą dublį, o prie jo pridėdamas dar ir 40 taškų, slovėnas tapo antruoju tokį pasirodymą iki 21 metų amžiaus surengusiu žaidėju po LeBrono Jameso.

„Mavericks“ šiose rungtynėse pirmavo liūto dalį laiko, o beveik nuolatos jų skirtumas buvo dviženklis.

Vis tik „Spurs“ sugebėjo pakilti į šturmą ir likus mažiau nei minutei atsiliko jau tik 110:112.

Tuomet, kaip ir pridera, savo žodį tarė L.Dončičius, smeigęs tritaškį ir „uždaręs“ šias rungtynes.

„Spurs“ ekipai tai buvo jau šeštoji nesėkmė iš eilės – Greggo Popovichiaus auklėtiniai nusirito į 13-ąją Vakarų konferencijos vietą.

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 36 (14/20 dvit., 8/8 baud., 8 atk. kam.), LaMarcusas Aldridge'as 16 (9 atk. kam.), Brynas Forbesas 13.

„Mavericks“: Luka Dončičius 42 (11 atk. kam., 12 rez. perd.), Dorianas Finney-Smithas 22, Kristapas Porzingis 18 (10 atk. kam.), Jalenas Brunsonas 11.