2023 11 20

Kontroversiška rungtynių pabaiga – teisėjai atšaukė lemiamą K.Duranto pražangą

Įspūdinga drama susiklostė NBA rungtynėse Solt Leik Sityje, kur „Phoenix Suns“ (7-6) krepšininkai po dviejų pratęsimų trilerio šventė pergalę 140:137 (30:30, 31:26, 24:28, 30:31, 12:12, 10:13) prieš „Utah Jazz“ (4-9) ekipą.
Teisėjai atšaukė Kevino Duranto pražangą
Teisėjai atšaukė Kevino Duranto pražangą / „Scanpix“/AP nuotr.

Vis dėlto komandos galėjo žaisti ir trečią pratęsimą, jei ne kontroversiškas teisėjų sprendimas antrojo pratęsimo pabaigoje.

„Jazz“ suomis Lauri Markkanenas galėjo išlyginti rezultatą atakuodamas iš toli, bet arbitrai užfiksavo prieš jį pražangą Kevinui Durantui.

„Suns“ strategas Frankas Vogelis dar turėjo galimybę peržiūrėti epizodą ir ja pasinaudojo, o jį įvertinę teisėjai savo sprendimą pakeitė ir pražangą atšaukė, taip atiduodami pergalę „saulėms“.

Būtent Jutos krepšininkai atsiliekančiųjų vaidmenyse buvo ir ketvirtajame kėlinyje bei pirmajame pratęsime.

Visgi per pagrindinį laiką rezultatą likus 20,3 sek. išlygino L.Markkanenas, o antrąjį pratęsimą aidint sirenai išplėšė Collinas Sextonas.

Trečią pergalę iš eilės iškovojusiai Finikso ekipai K.Durantas per 46 minutes įmetė 39 taškus (10/18 dvit., 4/9 trit., 7/7 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Sunkiai sulaikomas buvo ir Lauri Markkenanas – „Jazz“ lyderis žaidė net 49 minutes, pelnė 38 taškus (13/17 dvit., 2/10 trit., 6/9 baud.) ir atkovojo 17 kamuolių.

„Suns“ Vakarų konferencijoje pakilo į aštuntą vietą, „Jazz“ žengia dvylikti.

„Jazz“: Lauri Markkanenas 38 (13/17 dvit., 17 atk. kam.), Talenas Hortonas-Tuckeris 25 (4/10 trit.), Jordanas Clarksonas 22 (8/23 met., 7 atk. kam.), Collinas Sextonas 18, Johnas Collinsas 15 (12 atk. kam.).

„Suns“: Kevinas Durantas 39 (10/18 dvit., 4/9 trit., 8 atk. kam., 10 rez. perd., 7 kld.), Devinas Bookeris 26 (8/21 met., 8 rez. perd.), Ericas Gordonas 20 (5/12 trit., 6 rez. perd.), Jusufas Nurkičius 18 (7/11 dvit., 12 atk. kam.), Graysonas Allenas 14.