2021 11 30

Kosminė naktis: 7 tritaškius pataikęs J.Valančiūnas gerino karjeros rekordus

Jonas Valančiūnas pataikė visus septynis pirmus savo mestus tritaškius, o vidurio puolėjo iš Lietuvos vedama „New Orleans Pelicans“ (6-17) ekipa išvykoje 123:104 (37:22, 30:30, 23:26, 33:26) sutriuškino „Los Angeles Clippers“ (11-10) klubą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Karjeros rekordus gerinęs J.Valančiūnas pirmą kartą gyvenime vieneriose rungtynėse iš toli pataikė net 7 kartus. Įspūdingiausia, kad tikslą pasiekė visi septyni pirmieji lietuvio bandymai. Vienintelis jo mestas tritaškis pro šalį skriejo tik ketvirto kėlinio pradžioje.

Tiesiog nesulaikomas puolime lietuvis gerino ir karjeros taškų rekordą NBA lygoje – pelnė net 39 (8/16 dvit., 7/8 trit., 2/2 baud.) taškus per 32 minutes.

JV dar pridėjo 15 atkovotų kamuolių (7 puolime), 3 rezultatyvius perdavimus, 2 perimtus kamuolius ir buvo geriausias žaidėjas aikštėje.

Prieš tai rezultatyviausios J.Valančiūno karjeros rungtynės NBA lygoje buvo, kai jis pelnė 34 taškus.

Nesustabdomai žaidęs JV kėsinosi ir į Lino Kleizos rekordą – rezultatyviausią visų laikų lietuvio mačą NBA lygoje (41 taškas), pasiektą prieš 13 metų.

„Tiesiog žaidžiu kietai kiekvieną kartą. Tai – komandinis žaidimas. Man svarbiausia, kad mes iškovojome pergalę“, – karjeros nakties nesureikšmino „Pelicans“ vidurio puolėjas.

Visus 7 savo tritaškius be klaidų J.Valančiūnas sumetė per pirmus du rungtynių kėlinius. NBA lygoje to niekas nematė nuo 2014-ųjų.

Internautai juokaudami ragino nesustabdomą aukštaūgį patikrinti dėl dopingo.

„Jie tikrai gerai ginasi po krepšiu, tad mes turėjome pasirinkti kitokį ginklą, – kosminio pasirodymo atakuojant iš toli nesureikšmino pats J.Valančiūnas. – Kažkas ant suolo numetė repliką, kad pagerinau rekordą. Nežinau, jaučiausi gerai. Praėjusiose rungtynėse taip gerai nepataikėme, todėl džiaugiuosi, kad šiose pasitaisėme.“

NBA apžvalgininkai suskaičiavo, kad JV tapo pirmuoju lygos krepšininku per visą NBA istoriją, kuris per mažiau nei 35 minutes pelnė bent 35 taškus, atkovojo 15 kamuolių ir pataikė 7 tritaškius.

J.Valančiūno ir „Pelicans“ dominavimas Los Andžele prasidėjo dar pirmajame kėlinyje. Svečiai greitai susikrovė net 19 taškų pranašumą (33:14) ir atgal nebesidairė.

Nuo NBA Vakarų konferencijos dugno atsispyrę Willie Greeno auklėtiniai laimėjo jau trečias rungtynes iš paskutinių ketverių, tiesa, vis dar užima vos priešpaskutinę, 14, vietą Vakaruose.

„Neprisikalbėkime. Tęskime darbus, darykime tai, ką darome – sunkiai dirbkime kiekvieną dieną. Žinote, mes – jauna komanda. Turime kautis ir nutiks geri dalykai, jei tai tęsime“, – džiaugtis neskubėjo lietuvis.

Po fantastiško pasirodymo Los Andžele J.Valančiūnas susigrąžino ir taikliausio lygos tritaškininko vardą. Lietuvis šį sezoną iš toli atakuoja 51,7 proc. tikslumu.

Įdomu, kad šiame NBA sezone tik JV ir... Stephenas Curry yra vieninteliai lygos krepšininkai, per vienerias rungtynes pelnę bent 35 taškus, atkovoję bent 10 kamuolių ir pataikę bent 7 tritaškius.

„Los Angeles Clippers“: Paulas George'as 27 (7 kld.), Reggie Jacksonas 19, Serge'as Ibaka 13, Ericas Bledsoe 10, Luke'as Kennardas ir Amiras Coffey – po 9.

„New Orleans Pelicans“: Jonas Valančiūnas 39 (8/16 dvit., 7/8 trit., 15 atk. kam.), Brandonas Ingramas 27 (7 atk. kam.), Herbertas Jonesas 16, Guillermo Hernangomezas 9, Devonte Grahamas 8, Nickeilas Alexanderis-Walkeris 7.