Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur. 15-tos dienos proga!
2023 12 07

Kosminiai skaičiai: trigubas L.Dončičius pelnė 40, J.Embiidas – 50 taškų

Stipriausia pasaulyje krepšinio lyga po trumpos pertraukėlės sugrįžo fantastiškais asmeniniais pasirodymais.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Į NBA taurės atkrintamąsias nepatekusios komandos gavo papildomo poilsio ir, atrodo, tiesiog išsiilgo krepšinio.

Luka Dončičius jau per pirmąją rungtynių pusę surinko trigubą dublį, galiausiai žaidė tik tris kėlinius, per kuriuos surinko 40 taškų (6/12 trit.), 11 rezultatyvių perdavimų ir 10 atkovotų kamuolių.

Jo vedama „Dallas Mavericks“ (12-8) namie net 50 taškų skirtumu 147:97 nupūtė „Utah Jazz“ krepšininkus (7-14).

L.Dončičiui tai buvo jubiliejinis – 60-asis – trigubas dublis NBA lygoje. Jis aplenkė legendinį Larry Birdą ir įsitaisė 9-oje visų laikų pozicijoje.

Dar rezultatyvesnį asmeninį pasirodymą kitame mače surengė Joelis Embiidas. Naudingiausias praėjusio sezono NBA lygos krepšininkas (MVP) įmetė net 50 taškų ir pagerino šio sezono lygos rezultatyvumo rekordą.

„Philadelphia 76ers“ (13-7) vidurio puolėjas dar sugriebė 13 kamuolių, išdalino 7 rezultatyvius perdavimus, o jo vedama ekipa išvykoje 131:126 palaužė autsaiderę „Washington Wizards“ (3-17) komandą.

Bent pusšimtį taškų J.Embiidas pelno jau šeštą sykį karjeroje. Jo rekordas – 59.

Vos tašku mažiau kitose rungtynėse įmetė Desmondas Bane'as.

Po Ja Moranto suspendavimo „Memphis Grizzlies“ (6-14) lyderiu tapęs amerikietis įmetė 49 taškus, pridėjo 8 rezultatyvius perdavimus ir 6 atkovotus kamuolius, o „Grizzlies“ išvykoje pratęsė „Detroit Pistons“ (2-19) košmarą – išrašė dar vieną, jau 18 iš eilės, pralaimėjimą 119:102.

Iš košmaro nepabunda ir „San Antonio Spurs“ (3-17) su pirmuoju NBA lygos šaukimu Victoru Wembanyama.

Greggo Popovichiaus auklėtiniai pralaimėjo jau 15-ą sykį iš eilės – išvykoje 94:102 neprilygo „Minnesotta Timberwolves“ (16-4) krepšininkams.

V.Wembanyama surinko 12 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir neprilygo tautiečiui Rudy Gobert'ui, kurio sąskaitoje – net 20 sugriebtų kamuolių, 16 taškų ir 2 blokai.