2021 04 06

Krito prieš pat finišą – finale subyrėjusi M.Arlausko komanda liko be NCAA karūnos

Nė vieno pralaimėjimo per visą sezoną nepatyrusi Gonzagos „Bulldogs“ komanda sustojo pačiu skaudžiausiu metu. Martyno Arlausko atstovaujama ekipa JAV studentų lygos NCAA finale 70:86 (37:47, 33:39) nusileido Beiloro „Bears“ komandai.
Beiloro universiteto krepšininkai
Beiloro universiteto krepšininkai / „Scanpix“ nuotr.

Gonzaga iki finalo buvo laimėjusi visas 31 rungtynes, o ypač įspūdingą pergalę pasiekė pusfinalyje, kai UCLA universiteto ekipą palaužė po paskutinę sekundę nuo lentos pataikyto Jaleno Suggso tritaškio.

Beiloro komanda NCAA čempione tapo pirmą sykį istorijoje. Finale ji nė karto neatsiliko nuo varžovų ir dar pirmojo kėlinio viduryje (NCAA žaidžiami du kėliniai po 20 minučių – red. past.) pirmavo net 29:10.

Gonzagos, kuriai prieš penkmetį atstovavo ir kitas lietuvis Domantas Sabonis, krepšininkai galėjo tapti pirmaisiais per 45 metus, NCAA sezoną užbaigusiais be pralaimėjimų, tačiau 1976 metų Indianos universiteto pasirodymo „buldogams“ pakartoti nepavyko.

Pirmuoju NCAA laimėjusiu lietuviu galėjęs tapti Martynas Arlauskas finale nežaidė nė sekundės. Per visą šį sezoną 20-metis puolėjas iš Lietuvos į aikštę išbėgo per 17 rungtynių, kuriose iš viso žaidė 41 minutę, pelnė 2 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

Naudingiausiai finale žaidė „Bears“ lyderis Jaredas Butleris, kurio sąskaitoje – 22 taškai (2/5 dvit., 4/9 trit., 6/6 baud.) ir 7 rezultatyvūs perdavimai. Jis buvo išrinktas naudingiausiu viso turnyro žaidėju.

Įdomu tai, kad jam šių metų NBA naujokų biržoje prognozuojamas šaukimas tik antrajame rate, kai Gonzagos lyderiui J.Suggsui, taip pat finale pelniusiam 22 taškus, piešiamas vieno iš pirmųjų biržos šaukimų scenarijus.

„Bears“: Jaredas Butleris 22 (7 rez. perd.), MaCio Teague'as 19, Davionas Mitchellas 15, Adamas Flagleris 13.

„Bulldogs“: Jalenas Suggsas 22, Drew Timme ir Corey Kispertas po 12.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas