2022 05 13

L.Dončičius smogė atgal: „Mavs“ ir „Suns“ akistatoje prireiks lemiamo mačo

Vakarų konferencijos pusfinalyje tarp „Dallas Mavericks“ ir „Phoenix Suns“ pasiektas apogėjus. Luka Dončičiaus vedama Teksaso komanda 113:86 (28:25, 32:20, 34:27, 19:14) namuose nepaliko vilčių NBA reguliaraus sezono nugalėtojams ir išlygino serijos rezultatą.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo vėl lygus – 3-3. Lemiamas mačas bus žaidžiamas Finikse.

„Mavericks“ iniciatyvą perėmė jau antrajame kėlinyje, kai L.Dončičius inicijavo spurtą 19:4.

Iki pertraukos slovėnas pelnė 18 taškų, o Dalasas pirmavo 17 taškų persvara.

Antroje rungtynių pusėje Arizonos komandai taip ir nepavyko atstatyti intrigos, tad galiausiai geriausio NBA trenerio Monty Williamso auklėtiniai patyrė sutriuškinimą.

L.Dončičius nugalėtojams per 35 minutes pelnė 33 taškus, atkovojo 11 ir perėmė 4 kamuolius bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Slovėnas tapo trečiu žaidėju NBA istorijoje greičiausiai atkrintamosiose pasiekusiu 700 taškų ribą. Jis, kaip ir Bobas McAdoo, tai padarė per 22 mačus.

Įspūdingiau lygos istorijoje žaidė tik dvi NBA legendos – Michaelas Jordanas ir Wiltas Chamberlainas, kurią šią žymą užfiksavo per 20 mačų.

Finikso komandoje su 21 tašku ir 11 atkovotų kamuolių išsiskyrė Deandre Aytonas, o komandos įžaidėjas Chrisas Paulas ir vėl strigo – surinko 13 taškų, bet atliko tik 4 rezultatyvius perdavimus ir 5 kartus suklydo.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (11 atk. kam., 8 rez. perd., 4 per. kam.), Reggie Bullockas 19, Jalenas Brunsonas 18, Spenceris Dinwiddie 15.

„Suns“: Deandre Aytonas 21 (11 atk. kam.), Devinas Bookeris 19, Chrisas Paulas 13.