2020 03 01

„Lakers“ galybės nepaisęs J.Valančiūnas žaidė įspūdingai, o „grizliai“ pervažiavo lyderius

Jonas Valančiūnas tampa tikru baudos aikštelės karaliumi. Praėjusią naktį pagerinęs visos NBA sezono atkovotų kamuolių rekordą, šįsyk lietuvis užfiksavo pirmąjį 20-20 rezultatą šiame sezone, taip itin svariai prisidėdamas prie fantastiškos „Memphis Grizzlies“ (29-31) pergalės prieš Vakarų konferencijos lyderius „Los Angeles Lakers“ (45-13) – 105:88 (29:25, 29:21, 28:20, 19:22).

J.Valančiūnas šiame susitikime per 31 minutę pelnė 22 taškus (10/15 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 20 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, nė karto nesuklydo ir keturis sykius prasižengė.

Lietuviui esant aikštėje „Grizzlies“ dominavo aikštėje – „Lakers“ per šį laiką buvo pranokti 29 taškais, o tai buvo geriausias rezultatas tarp visų Memfio ekipos žaidėjų.

Praėjusią naktį atkovojęs net 25 kamuolius, J.Valančiūnas pirmą kartą karjeroje dviejų dešimčių sugriebtų kamuolių ribą pasiekė dvejose rungtynėse iš eilės.

„Grizliams“ ši pergalė buvo reikalinga kaip oras – prieš tai memfiečiai pralaimėjo visus penkis mačus po „Visų žvaigždžių“ savaitgalio, o juos persekiojančios Vakarų konferencijos komandos vis labiau artėjo prie išsvajotosios 8-osios vietos.

Tačiau ši naktis priklausė „grizliams“. Galingai startavę šeimininkai jau antrajame kėlinyje susikrovė 17 taškų pranašumą (54:37), o trečiajame skirtumas perkopė ir 20 taškų – 86:64.

„Lakers“ lemiamame ketvirtyje dar bandė atkurti intrigą, kai „grizlių“ pranašumas buvo sumenkęs iki vienženklio (90:81), bet šeimininkai į tai atsakė 7 taškais be atsako ir įtvirtino vieną įspūdingiausių sezono pergalių.

Jono Valančiūno teritorijoje nelabai jaukiai jautėsi „Lakers“ žvaigždė Anthony Davisas. Aukštaūgis per 25 minutes pelnė tik 15 taškų (6/9 dvit., 1/3 trit., 0/1 baud.) ir atkovojo 9 kamuolius.

Žemiau savo vidurkių žaidė ir LeBronas Jamesas, kurio sąskaitoje – 18 taškų (6/10 dvit., 2/8 trit., 1/2 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Nepaisant nesėkmės, „Lakers“ vis dar užtikrintai pirmauja Vakaruose – prieš artimiausius konkurentus jie turi penkių pergalių ir vienų rungtynių atsargą.

Savo ruožtu 8-oje vietoje esantys „Grizzlies“ bando bėgti nuo savo persekiotojų – prieš „New Orleans Pelicans“ ir „Portland Trail Blazers“ dabar jie turi trijų, o prieš „San Antonio Spurs“ – keturių pergalių pranašumą.

„Grizzlies“: Ja Morantas 27 (4/6 trit., 14 rez. perd.), Dillonas Brooksas 24 (3/11 trit.), Jonas Valančiūnas 22 (10/15 dvit., 20 atk. kam.), Kyle'as Andersonas 8.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 19 (2/8 trit., 9 atk. kam., 10 rez. perd.), Anthony Davisas 15 (9 atk. kam.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 11, Kyle'as Kuzma 10.