2019 12 29

Lietuvio ir serbo akistata: Jonas Valančiūnas solidus, bet Nikola Jokičius – dieviškas

Jonas Valančiūnas atkeliavo į Denverį, kur NBA klube dirba trys lietuviai, o geriausią sezono mačą sužaidė Nikola Jokičius.

N.Jokičius pelnė 31 tašką, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų šeštadienį NBA rungtynėse Denveryje.

Ten „Nuggets“ (22-9), kurio biure dirba Artūras Karnišovas, Martynas Pocius ir Tomas Balčėtis, 119:110 nugalėjo „Memphis Grizzlies“ (12-21) su Jonu Valančiūnu.

Lietuvos krepšininkas pasiekė dvigubą dublį – pelnė 14 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Per 24 minutes J.Valančiūnas pataikė abu tritaškius, 4 dvitaškius iš 8, taip pat perėmė kartą kamuolį, sykį blokavo, dukart suklydo ir kartą prasižengė.

Mačas prasidėjo juodai Memfio krepšininkams, kurie pataikė tik 5 iš pirmųjų 25 metimų ir atsiliko per pirmą kėlinį 11:26.

Bet J.Valančiūno atakos – 8 taškai iš 14-os Memfio komandos surinktų taškų per tris ketvirto kėlinio minutes buvo atgaivinę viltį.

Vis dėlto „Nuggets“ finišavo galingiau, kai dispečerio paslaugas ėmė teikti N.Jokičius. Jis atliko 5 rezultatyvius perdavimus per ketvirtą kėlinį, tarp jų ir nežiūrint į komandos draugą Jeremi Grantą, kai pakabino kamuolį šiam prieš pat krepšį.

31 tašką pelnęs N.Jokičius pagerino savo asmeninį sezono rekordą. Šį sezoną serbas pasiekė trečią trigubą dublį, o iš viso per karjerą dviženklius rodiklius trijose skirtingose statistikos kategorijose surinko 35 kartą.

Denverio klubas Vakarų konferencijoje laikosi antras, o Memfio komanda – dvylikta.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 31 (10 atk. kam., 10 rez. perd.), Willas Bartonas 20, Jamalas Murray ir Masonas Plumplee po 15;

„Grizzlies“: Jaronas Jacksonas 20, De'Anthony Meltonas 17, Ja Morantas 16, Brandonas Clarke 15, Jonas Valančiūnas 14 (10 atk. kam.).