2018 12 06

Trenkė lietuviškas žaibas: Jonas Valančiūnas sužaidė rezultatyviausią sezono mačą

NBA žvaigždei – Jono Valančiūno pamokos. Centras užčiaupė „Philadelphia 76ers“ aukštaūgį Joelį Embiidą, o fantastiškas lietuvio žaidimas ketvirtajame kėlinyje atnešė „Toronto Raptors“ pergalę 113:102 (23:29, 30:20, 25:28, 35:25).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Jono Valančiūno buvo pilna visur, nors jis težaidė 18 minučių.

Ketvirtajame kėlinyje rezultatyvumu tiesiog sprogęs vidurio puolėjas per lemiamą 12 minučių atkarpą į „76ers“ krepšį suvertė net 18 taškų.

Jie padėjo „Raptors“ laimėti kėlinį 10 taškų skirtumu ir susikrauti pergalingą pranašumą prieš vienus Rytų konferencijos favoritų, kurie buvo laimėję 4 kartus paeiliui.

J.Valančiūnas darė viską: metė atsilošęs po verpsčių, stūmė į krepšį dvitaškius su Joelio Embiido pražanga, grakščiai krovė iš viršaus ir gniuždė svečių komandą.

„Lietuviškas žaibas!“ – klykė iš pasimėgavimo „Raptors“ komentatoriai.

Vos per 18 minučių J.Valančiūnas iš viso surinko net 26 taškus (9/12 dvit., 0/1 trit., 8/9 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, prasižengė 3 kartus.

Jam būnant aikštėje, „Raptors“ įmetė 14 taškų daugiau nei „76ers”. Tai buvo geriausias +/ – rodiklis Toronto komandoje.

Tai buvo rezultatyviausias J.Valančiūno pasirodymas šį sezoną. Prieš tai daugiausiai jis buvo įmetęs 24 taškus, o lietuvio karjeros rekordas NBA – 32 taškai.

Atrodo, J.Embiidas J.Valančiūnui yra parankus priešininkas. Šį sezoną „76ers” jis sutiko antrą kartą ir iš viso per 35 minutes suvertė jau 49 taškus.

Rezultatyviau už J.Valančiūną Toronto ekipoje žaidė tik Kawhi Leonardas, surinkęs 36 taškus, atkovojęs 9 ir perėmęs 5 kamuolius.

Jis vienas pelnė daugiau taškų nei visas „Raptors” starto penketas kartu sudėjus. Iš jo išsiskyrė tik Serge'as Ibaka, pridėjęs 18 taškų.

Pralaimėjusiems Jimmy Butleris pelnė 38 (10 kam.), J.J.Redickas – 25, J.Embiidas (12 kam.) – 10 taškų.

Su 21 pergale ir 5 pralaimėjimais „Raptors” pirmauja visoje NBA.

„Raptors” tai buvo 9 pergalė per 10 pastarųjų rungtynių. Beje, Filadelfijos ekipą Toronto klubas namie nugalėjo jau 13 kartą iš eilės.

Pastarąjį sykį pergalę iš Toronto „76ers” išsivežė prieš 6 metus.