2019 12 14

Lietuvio teisėjautose rungtynėse – „Lakers“ pergalė iki tol neužimtoje Majamio tvirtovėje

Centrinėje praėjusios nakties NBA akistatoje akis į akį susitiko iki tol namuose nepralaimėjusi „Miami Heat“ (18-7) ir viena NBA lyderių „Los Angeles Lakers“ (23-3) ekipos. Pergalę iškovojo tiek pat pergalių turinčių „Milwaukee Bucks“ žaidėjų į priekį nepaleidžiantys „ežeriniai“ – jie išvykoje dramatiškai triumfavo 113:110 (30:29, 21:30, 37:26, 25:25).
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

„Heat“ iki šių rungtynių buvo laimėję visus 11 susitikimų namuose, tačiau ir „Lakers“ į Majamį atvyko ne pėsti – Los Andželo ekipa turėjo penkių pergalių seriją, o išvykę iš savosios „Staples Center“ arenos buvo laimėję visus 12 mačų (vienintelė išvykos rungtynių nesėkmė buvo patirta prieš „Los Angeles Clippers“ ekipą, žaidžiančią toje pačioje arenoje).

LeBronas Jamesas pirmoje rungtynių pusėje padarė net 7 klaidas, o tuo pasinaudojusi „Heat“ pirmavo 56:42.

Svarstyklės persisvėrė iš karto po ilgosios pertraukos, kai trečiąjį kėlinį atkarpa 26:8 pradėję „Lakers“ susikrovė dviženklį pranašumą – 77:67.

Visgi „Heat“ ginklų nesudėjo. Gynybą suaktyvinę šeimininkai po Kendricko Nunno ir Duncano Robinsono tritaškių prasidėjus priešpaskutinei minutei priartėjo iki 2 taškų – 105:107.

Kitoje aikštės pusėje tritaškį pataikė Anthony Davisas, bet K.Nunnas likus žaisti 9 sek. smeigė dar vieną tolimą metimą, iš „Lakers“ persvaros palikdamas vos tašką – 110:111.

Kentaviousui-Caldwellui-Pope'ui pataikius 2 baudų metimus iš 4 „Heat“ dar turėjo šansą išsigelbėti, tačiau Jimmy Butleris prametė tritaškį su sirena ir svečiai išsaugojo trapų pranašumą bei iškovojo jau 23-ąją pergalę šiame sezone, nepaleisdami į priekį tiek pat laimėjimų turinčių „Bucks“.

„Lakers“ į šią pergalę vedė tradicinis lyderių tandemas. A.Davisas pelnė 33 taškus, o L.Jamesas buvo arti trigubo dublio – 28 taškai, 9 atkovoti kamuoliai ir 12 rezultatyvių perdavimų.

Šiose rungtynėse dirbo ir NBA arbitras iš Lietuvos – Gediminas Petraitis.

„Heat“: Jimmy Butleris 23 (9/15 dvit., 0/5 trit.), Derrickas Jonesas 17, Kendrickas Nunnas 16, Kelly Olynykas 15, Bamas Adebayo 12 (12 atk. kam.).

„Lakers“: Anthony Davisas 33 (7/11 dvit., 4/9 trit., 10 atk. kam.), LeBronas Jamesas 28 (7/14 dvit., 4/8 trit., 12 rez. perd., 9 atk. kam., 8 kld.), Kentaviousas Caldwellas-Pope‘as 15.