2018 11 26

Lietuviškas žaibas trenkė „Heat“ du kartus: J.Valančiūnas – efektingas ir solidus

Jonas Valančiūnas efektingai skraidė virš „Miami Heat“ lanko, o „Toronto Raptors“ ekipa pasiekė penktą iš eilės pergalę NBA reguliariajame sezone 125:115 (36:29, 27:25, 38:35, 24:26).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

J.Valančiūnas galėtų būti puikiu oro erdvės prižiūrėtoju.

Antrajame kėlinyje dviejose atakose iš eilės 213 cm ūgio centras smaginosi virš „Heat“ lanko.

Iš pradžių jis taisė netaiklų Kawhi Leonardo metimą, nenusileidęs ant žemės ir sugrūdęs kamuolį į krepšį. O jau kitoje atakoje JV ore gaudė vieną iš 10 Kyle'o Lowry rezultatyvių perdavimų ir efektingai baigė išpuolį.

„Lietuviškas žaibas trenkė du kartus“, – tviteryje linksminosi oficialus „Raptors“ klubo profilis.

Dar iki pertraukos 26-erių lietuvis atsidūrė šalia dvigubo dublio, kai 10 taškų ir 8 atkovotais kamuoliais padėjo „Raptors“ atitrūkti 63:54.

O antroje susitikimo dalyje J.Valančiūnas padėjo „Raptors“ susikrauti triuškinančią persvarą.

Toronto klubas spurtavo 23:6 ir trečiojo kėlinio viduryje pabėgo į priekį 88:62. J.Valančiūnas per šią atkarpą pridėjo 7 taškus ir 2 atkovotus kamuolius.

Iš viso lietuvis per 24 minutes įmetė 17 taškų (8/10 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 1 ir prasižengė 2 kartus.

Jam būnant aikštėje, „Raptors“ įmetė 24 taškais daugiau nei „Heat“.

Kawhi Leonardas nugalėtojams pelnė 29 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. Pascalis Siakamas pridėjo 21 tašką ir pritrūko dviejų iki asmeninio karjeros rekordo. K.Lowry sąskaitoje buvo 12 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.

„Heat“ gretose žibėjo veteranas Dwyane'as Wade'as. 36-erių gynėjas sužaidė sezono mačą ir pasižymėjo 35 taškais. Joks kitas atsarginis krepšininkas „Heat“ istorijoje dar nebuvo įmetęs tiek taškų.

Joshas Richardsonas pridėjo 19, Bamas Adebayo surinko 16 taškų ir atkovojo rekordinį 21 kamuolį.

Šiose rungtynėse buvo daug istorinių pirmų kartų.

Pavyzdžiui, „Heat“ ekipa pirmą kartą klubo istorijoje pirmoje mačo dalyje nepadarė klaidos, o „Raptors“ lyderis Kawhi Leonardas pirmą kartą reguliariojo sezono rungtynėse užsidirbo techninę pražangą.

Su 17 pergalių ir 4 pralaimėjimais „Raptors“ pirmauja visoje NBA.