2022 11 03

Luka Dončičius toliau nestabdo – aplenkė ir Michaelą Jordaną

Įspūdingai sezoną pradėjęs Luka Dončičius surengė dar vieną puikų pasirodymą ir nukalė dar vieną „Dallas Mavericks“ (4-3) pergalę. Teksaso klubas namuose 103:100 (23:35, 24:15, 27:28, 29:22) įveikė sezono pradžioje stebinančią „Utah Jazz“ (6-3) ekipą.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“/AP nuotr.

L.Dončičius nugalėtojams per 35,5 minutės įmetė 33 taškus (10/14 dvit., 2/6 trit., 7/10 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir išdalino 11 rezultatyvių perdavimų.

Luka jau septintose rungtynėse iš eilės pelnė bent 30 taškų ir pagal šį pasiekimą pranoko Michaelą Jordaną, kuris 1986 metais sezoną atidarė šešiais 30 taškų ir daugiau pasirodymais. Tai buvo geriausias sezono startas per pastaruosius šešis dešimtmečius.

Pastarasis bent septyniais iš eilės 30 taškų mačais sezoną pradėjęs žaidėjas buvo Wiltas Chamberlainas, tai padaręs 1962-1963 m. sezone. Tiesa, jį pasivyti slovėnui bus ypatingai sunku, nes Wiltas sezoną pradėjo bent 30 taškų pelnydamas net 23 susitikimuose paeiliui.

Iš viso L.Dončičius tapo trečiu taip startavusiu krepšininku lygos istorijoje – be jo ir W.Chamberlaino tai dar pavyko Jackui Twymanui (1959-1960 m. sezone).

„Tiesiog stengiuosi laimėti rungtynes, – po mačo paklaustas apie įspūdingą savo seriją sakė 36,1 taško per susitikimą renkantis L.Dončičius. – Jei pelnai daugiau taškų, laimi ir rungtynes. Manau, kad šiandien sužaidžiau vienas geriausių savo rungtynių. Pernelyg nieko neforsavau, dalinausi kamuoliu.

Nuolat girdžiu apie Wiltą Chamberlainą, bet aš tiesiog svajojau žaisti NBA ir išpildžiau šią svajonę. Negalėčiau būti laimingesnis negu esu dabar.“

„Mavericks“ akistatoje su „Jazz“ turėjo 15 taškų deficitą trečiajame kėlinyje, bet sugebėjo sugrįžti ir ketvirto ketvirčio pradžioje jau pirmauti 86:84.

Vieną svarbiausių rungtynių metimų likus 35 sekundėms įmetė Reggie Bullockas, pataikęs tritaškį ir nutolinęs savo ekipą iki 103:98. Įdomu, kad tai buvo vieninteliai šio žaidėjo taškai rungtynėse.

Kitoje atakoje Collinas Sextonas pataikė dvitaškį, o „Mavs“ gynėjas Spenceris Dinwiddie likus 9,5 sek. pasižymėti nesugebėjo ir „Jazz“ turėjo šansą išplėšti pratęsimą, bet Jordano Clarksono metimas paskutinę sekundę tikslo nepasiekė.

„Mavericks“ pirmą kartą šiame sezone laimėjo antrą kartą iš eilės ir dabar Vakarų konferencijoje dalinasi 6-9 vietas. „Jazz“ išlieka aukščiau – jie rikiuojasi treti.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (12/20 metimai, 11 rez. perd.), Christinas Woodas 21 (10 atk. kam.), Spenceris Dinwiddie 20 (4/11 trit.).

„Jazz“: Jordanas Clarksonas 22 (8 rez. perd., 4/9 trit.), Collinas Sextonas 19, Jaredas Vanderbiltas 15 (6 atk. kam.), Lauri Markkanenas 14 (7 atk. kam.), Mike'as Conley 11 (8 rez. perd.).

Visi praėjusios nakties NBA rezultatai:

„Philadelphia 76ers“ 111:121 „Washington Wizards“

„Cleveland Cavaliers“ 114:113 (po pratęsimo) „Boston Celtics“

„Miami Heat“ 110:107 „Sacramento Kings“ (D.Sabonis 22)

„Portland Trail Blazers“ 106:111 „Memphis Grizzlies“

„Los Angeles Lakers“ 120:117 (po pratęsimo) „New Orleans Pelicans“ (J.Valančiūnas 9)