2022 10 23

Lukos Dončičiaus akistatoje su Ja Morantu – saldi slovėno pergalė

Du NBA supertalentai Luka Dončičius ir Ja Morantas stojo akis į akį šeštadienio vakarą, tačiau galiausiai šypsojosi tik vienas jų. Ir tai buvo slovėnas, mat „Dallas Mavericks“ (1-1) be didesnio vargo 137:96 (39:17, 25:19, 35:35, 38:25) nupūtė „Memphis Grizzlies“ (2-1).
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

Luka Dončičius prie pergalės prisidėjo itin solidžiai: pelnė 32 taškus, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir sugriebė 7 atšokusius kamuolius. Net 21 tašką Slovėnijos žvaigždė surinko dar pirmajame kėlinyje.

„Neįtikėtina. Net nežinau, ką pasakyti, – apie L.Dončičių sakė naujas jo du prieš du žaidimo partneris Christianas Woodas, surinkęs 25 taškus ir atkovojęs 12 kamuolių. – Dalykai, kuriuos jis daro puolime, perdavimai, tai, kaip jis visus suranda. Nuostabu.“

„Jis žaidžia krepšinį kitame lygyje, – teigė treneris Jasonas Kiddas. – Panašiai tame, kurį pagavo praėjusiame sezone. Jis neįtikėtinai geros formos.“

Ja Morantas pralaimėjusiems surinko 20 taškų. Jis surinko pirmus šešis Memfio komandos taškus rungtynių pradžioje, bet tik tiek „Grizzlies“ ir turėjo, likus žaisti 4:30 min. pirmajame kėlinyje. Galiausiai po pirmojo ketvirčio „Mavs“ jau buvo priekyje 39:17.

Tai buvo pirmosios namų rungtynės „Mavs“ ekipai šiame sezone ir jos virto tikru vakarėliu. O štai „Grizzlies“ ieškojo trečiosios pergalės iš eilės, bet rado didžiausią pralaimėjimą sezono pradžioje (skaičiuojant pirmas penkerias rungtynes) klubo istorijoje.

Kitas rungtynes L.Dončičius ir kompanija antradienį žais išvykoje prieš Jono Valančiūno „New Orleans Pelicans“.

„Mavericks“: L.Dončičius 32 (10 rez. perd., 7 atk. kam.), C.Woodas 25, T.Hardaway 16, S.Dinwiddie 15.

„Grizzlies“: J.Morantas 20, D.Bane'as 14, D.Roddy 12, T.Jonesas 10.