2022 10 31

Lukos Dončičiaus šou – įspūdingu pasirodymu pasivijo Michaelą Jordaną

Luka Dončičius vien per pirmuosius du rungtynių kėlinius pelnė net 30 taškų, o „Dallas Mavericks“ (3:3) iškovojo pergalę, 114:105 (29:34, 31:26, 28:23, 26:22) parklupdydami „Orlando Magic“ (1:6) klubą.

Lėtai įsibėgėję „Mavs“ pirmajame kėlinyje atsiliko 9:19, bet juos budino fantastiškai rungtyniavęs slovėnų vunderkindas.

L.Dončičius vien per pirmąjį ketvirtį surinko 16 taškų, antrajame pridėjo dar 14 ir leido įpusėjus susitikimui neatsilikti nuo oponentų – 60:60.

Nebe taip įspūdingai, tačiau produktyviai Luka žaidė ir po ilgosios pertraukos, iš viso pelnydamas 44 taškus (15/17 dvit., 2/9 trit., 8/14 baud.) bei atvesdamas „Mavericks“ link trečiosios sezono pergalės.

Dalaso klubas spurtavo 25:8 ketvirtajame kėlinyje, persverdamas rezultatą ir pats susikraudamas dviženklį pranašumą – 100:90.

„Magic“ dar buvo sumažinę deficitą iki 4 taškų likus 55 sek. (103:107), bet Dorianas Finney-Smithas smeigė tritaškį ir neleido svečiams iš Floridos pagalvoti apie pergalę.

Tai buvo jau šeštas iš eilės L.Dončičiaus bent 30 taškų pasirodymas sezono starte. Pastarasis žaidėjas, tą padaręs iki šio sezono, buvo legendinis Michaelas Jordanas, šešiais 30 taškų mačais sezoną pradėjęs 1986 metais.

Be to, L.Dončičius jau antrą kartą per pastarąsias trejas rungtynes viršija 40 taškų ribą, o jo sezono vidurkis yra net 36,7 taško – tai didžiausias rodiklis NBA lygoje.

Slovėnas yra pirmas žaidėjas NBA istorijoje, per pirmąsias šešerias sezono rungtynes pelnęs bent 200 taškų, atkovojęs bent 50 kamuolių ir atlikęs bent 50 rezultatyvių perdavimų.

„Magic“ gretose pirmasis šių metų naujokų biržos šaukimas Paolo Banchero pelnė 18 taškų (5/14 dvit., 1/6 trit., 5/8 baud.) ir pirmą sykį nepasiekė 20 taškų ribos. Jo šešerių rungtynių serija sezono pradžioje, kai italas įmetė bent 20, buvo trečia ilgiausia lygos istorijoje tarp NBA naujokų.

„Mavericks“: Luka Dončičius 44 (15/17 dvit., 5 rez. perd.), Timas Hardaway 21, Dorianas Finney-Smithas 13 (8 atk. kam.), Spenceris Dinwiddie 12.

„Magic“: Paolo Banchero 18 (6/20 metimai), Bolas Bolas 16 (11 atk. kam.), Wendellis Carteris (9 atk. kam.) ir RJ Hamptonas po 15, Kevonas Harrisas 12, Franzas Wagneris 11.