2023 03 27

Lukos sezonas gali baigtis anksti: „Mavs“ sugėrė dar vieną smūgį žemiau juostos

Prieš kelias mėnesius Kyrie Irvingą mainų keliu gavę ir ambicijų neslėpę „Dallas Mavericks“ (36-39) krepšininkai klimpsta į vis gilesnį purvą. Teksaso ekipa svečiuose 104:110 (16:30, 32:25, 24:26, 32:29) nusileido „Charlotte Hornets“ (25-51) klubui ir sukomplikavo savo šansus žaisti atkrintamosiose varžybose.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“/AP nuotr.

„Mavericks“ prieš vieną prasčiausių šio sezono NBA ekipų „Hornets“ pralaimėjo antrą kartą per tris dienas – penktadienį Dalasas namuose suklupo 109:117.

Šį kartą „mavsų“ neišgelbėjo ir fenomenalus Lukos Dončičiaus žaidimas. Slovėnas per 40 minučių pelnė 40 taškų (5/13 dvit., 7/16 trit., 9/10 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Vis dėlto Šarlotėje pasitvirtino patarlė, jog vienas lauke – ne karys.

Vos 3 iš pirmų 18 metimų pataikę „Mavericks“ jau pirmajame kėlinyje atsiliko 14:30, o antrajame turėjo ir 19 taškų deficitą – 29:48.

Lukos ir tritaškių vedama komanda sugrįžo į rungtynes dar tame pačiame antrajame ketvirtyje, kai tarp komandų liko vos 5 taškai (48:53), o po ilgosios pertraukos svečiai buvo priartėję iki minimumo (61:62) bei galiausiai net ir persvėrė rezultatą (92:90), tačiau „Hornets“ atlaikė varžovų spaudimą.

Jau senokai viltis žaisti atkrintamosiose palaidojusi Šarlotės komanda ketvirtojo kėlinio pabaigoje spurtavo 7:0 ir likus 2 minutėms įgijo 6 taškų pranašumą (104:98), o „Mavericks“ nebeatsigavo nepaisant titaniškų L.Dončičiaus pastangų.

„Apmaudu, kad leidome šioms dvejoms rungtynėms išslysti iš mūsų rankų ir nesustabdėme kraujavimo“, – apie dvi nesėkmes prieš „Hornets“ sakė „Mavericks“ vyriausiasis treneris Jasonas Kiddas.

Jo komanda po K.Irvingo mainų yra laimėjusi tik 7 rungtynes iš 20. Maža to, praėjusios nakties rungtynėse L.Dončičius užsidirbo 16-ą techninę pražangą šiame sezone ir dėl išnaudoto techninių pražangų limito turės praleisti ateinančias rungtynes su „Indiana Pacers“ klubu.

Sudėtingoje padėtyje atsidūrę „Mavericks“ likus 7 rungtynės iki reguliariojo sezono pabaigos Vakarų konferencijoje užima tik 11 vietą. Tiesa, nuo trijų aukščiau esančių komandų juos skiria tik viena pergalė.

„Hornets“: Gordonas Haywardas 22, PJ Washingtonas 21 (12 atk. kam.), Markas Williamsas 15 (16 atk. kam.), Dennisas Smithas 14 (6 rez. perd.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 40 (5/13 dvit., 7/16 trit., 9/10 baud., 12 atk. kam., 8 rez. perd.), Kyrie Irvingas 18 (5/15 metimai), Timas Hardaway 15, Maxi Kleberis 14 (4/7 trit.).