2022 04 23

Lyderį praradę „Raptors“ pratęsė sezoną dar bent vienam mačui

Traumų persekiojamas „Toronto Raptors“ prarado lyderį, tačiau sugebėjo atsidaryti pergalių sąskaitą šių metų NBA atkrintamosiose. Kanados klubas namuose 110:102 (24:24, 30:25, 26:28, 30:25) įveikė „Philadelphia 76ers“ ir serijoje iki keturių pergalių rezultatą sušvelnino iki 1:3.
Fredas VanVleetas
Fredas VanVleetas / „Scanpix“ nuotr.

Aikštės šeimininkai šiame mače sulaukė po čiurnos traumos sugrįžusio Scottie Barneso, kuriam prieš rungtynes buvo įteiktas NBA metų naujoko titulas, tačiau dvikovos metu prarado kitą ekipos lyderį.

Antrajame kėlinyje šlaunies traumą patyrė Fredas VanVleetas, šiame sezone vidutiniškai rinkęs po 20,3 taško ir 6,7 rezultatyvaus perdavimo.

Įžaidėjas iš karto suprato traumos rimtumą ir neslėpė nusivylimo – persiplėšė rungtynių marškinėlius bei iš karto patraukė į rūbinę. Atakų organizatorius į aikštę nebegrįžo.

Pasitraukus F.VanVleetui „Raptors“ liko be tikro įžaidėjo, o kamuolys nuolatos atsidurdavo Pascalio Siakamo rankose. Kamerūnietis, ant parketo praleidęs beveik 44 minutes, per ketvirtą ketvirtį suvertė net 15 taškų ir buvo vienas iš šeimininkų spurto iniciatorių.

Nuo antrojo kėlinio pradžios besivejančios ekipos vaidmenyje buvusi „76ers“ lemiamo ketvirčio metu priartėjo iki minimumo (81:82), tačiau Toronto ekipa tuomet spurtavo 17:6 ir uždarė rungtynių klausimą.

P.Siakamas nugalėtojams iš viso pelnė net 34 taškus, sugriebė 8 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Gary Trentas Jr. buvo taip pat solidus ir surinko 24 taškus.

Svečių gretose strigo Joelis Embiidas, nutolęs nuo savo vidurkių ir pelnęs 21 tašką bei sugriebęs 8 kamuolius. Kandidatas laimėti regulaiaraus sezono MVP 5 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Po trečiųjų serijos rungtynių spaudoje pasirodė pranešimai, jog yra baiminamasi, kad kamerūniečiui įplyšęs dešiniojo nykščio raištis. Visgi tokio tipo trauma neturėtų sukliudyti šiam galiūnui tęsti pasirodymų atkrintamosiose, o operacija būtų atlikta jau po sezono.

Penktasis šios atkrintamųjų serijos mačas Filadelfijoje įvyks naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvos laiku.

„Toronto Raptors“: Pascalis Siakamas 34 (13/15 baud., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), Gary Trentas Jr. 24, Thaddeusas Youngas 13 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), OG Anunoby 11.

„Philadelphia 76ers“: Jamesas Hardenas 22 (9 rez. perd.), Joelis Embiidas 21 (8 atk. kam.), Tobias Harrisas 15 (11 atk. kam.), Tyrese'as Maxey 11 (6 atk. kam., 6 rez. perd.).