Minučių gavęs J.Valančiūnas rinko dvigubą dublį, pergalę ir trenerio pagyras

Jonas Valančiūnas žaidė ilgiausiai nuo kovo 2-osios ir surengė rezultatyviausią pasirodymą NBA lygoje šį mėnesį.
Giannis Antetokounmpo ir Jonas Valančiūnas
Giannis Antetokounmpo ir Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jo atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (45-28) namie 107:100 (26:25, 35:20, 24:28, 22:27) įveikė „Milwaukee Bucks“ (46-27) su Gianniu Antetokounmpo.

J.Valančiūnas per 23 minutes surinko dvigubą dublį – 17 taškų (6/10 dvit., 1/3 trit., 2/2 baudų) ir 10 atkovotų kamuolių.

Vidurio puolėjas taip pat perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 1 metimą blokavo, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Pastaruoju metu J.Valančiūno minutės NBA lygoje ėmė sparčiai trauktis „Pelicans“ strategui Willie Greenui vis dažniau rungtyniaujant mažu penketu, bet grumtynėse su „Bucks“ JV vėl buvo ryškus ir svarbus.

„JV šįvakar žaidė nuostabiai, – lietuvį gyrė W.Greenas. – Mes kartais statome jį į sudėtingą situaciją, nes dažniau žaidžiame mažu penketu. Jis negauna sau įprastų minučių, tačiau išlieka pozityvus. Jis – profesionalas. Visi komandos draugai jį myli. Jis – tikra palaima treneriui.“

„Pelicans“ šovė į priekį antrajame kėlinyje (52:34). Tačiau „Bucks“ nepasidavė ir po pertraukos pavojingai priartėjo (71:74).

Vis dėlto dar vienas šeimininkų spurtas (85:73) leido išvengti dramos pabaigoje.

Rezultatyviausiai „Pelicans“ gretose žaidė įspūdingai pastaruoju metu rungtyniaujantis Zionas Williamsonas – 28 taškai (9/15 dvit., 10/16 baud.) ir 5 atkovoti kamuoliai.

„Bucks“ ekipoje išsiskyrė G.Antetokounmpo su 35 taškais (15/20 dvit., 0/2 trit., 5/11 baud.) ir 14 sugriebtų kamuolių.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 28, C.J. McCollumas 25 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 17 (10 atk. kam.), Trey Murphy 15 (2/9 trit., 11 atk. kam.), Herbertas Jonesas 11 (4 per. kam., 3 blok.).

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 35 (14 atk. kam.), Damianas Lillardas (7 rez. perd.) ir Malikas Beasley (6/11 trit.) – po 20, Khrisas Middletonas (1/7 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Brookas Lopezas (3 blok.) – po 7.