2020 08 09

Monstrišką trigubą dublį ir karjeros rekordą užfiksavęs L.Dončičius pamokė geriausią NBA ekipą

Slovėnijos rinktinės ir „Dallas Mavericks“ (42/30) vunderkindas Luka Dončičius surengė vieną įstabiausių karjeros pasirodymų, o teksasiečiai atkakliose rungtynėse tik po pratęsimo 136:132 (35:32, 27:39, 31:20, 26:28, 17:13) palaužė geriausią pergalių ir pralaimėjimų santykį visoje lygoje turinčią „Milwaukee Bucks“ (55/15).
Luka Dončičiuss
Luka Dončičiuss / „Scanpix“ nuotr.

Likus pustrečios minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Bucks“ turėjo saugią 7 taškų persvarą (119:112), tačiau pratęsimus NBA „burbule“ jau įpratusi žaisti „Mavericks“ paskutinių minučių atkarpą laimėjo būtent 7:0, o ekipos santykius aiškinosi dar viename pratęsime.

Jame nuo pat pirmųjų atakų į priekį šovė dvikovos autsaideriai, pataikydami tris tritaškius paeiliui ir pasiųsdami „Bucks“ į nokautą.

Svarbų tritaškį ketvirtojo kėlinio pabaigoje, o taip pat ir du pratęsime įsmeigė netikėtumo faktoriumi tapęs Dorianas Finney-Smithas, sužaidęs karjeros rungtynes – pelnė 27 taškus (6/12 trit.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Daugiausiai komandoje (43 min.) rungtyniavęs puolėjas prieš rungtynes nežinojo, ar galės žaisti dėl nedidelės traumos.

Visgi visos prožektorių šviesos ir vėl atsisuko į Luką Dončičių, kurio pavardės neatsirado tarp trijų NBA reguliaraus sezono MVP kandidatų.

Slovėnas pelnė 36 taškus, atkovojo 14 kamuolių bei pirmą kartą karjeroje atliko 19 rezultatyvių perdavimų – NBA apžvalgininkai svarstė, kad tai galėjo būti ir pačios geriausios rungtynės L.Dončičiaus karjeroje.

Su 17 trigubų dublių slovėnas šiame sezone yra nepralenkiamas tarp visų NBA krepšininkų. Antrą vietą su 13 tokių pasiekimų dalinasi LeBronas Jamesas ir Nikola Jokičius.

„Jei tai nebuvo pačios geriausios rungtynės jo karjeroje, tai trūko labai nedaug. Geresnių mačų nei pastarasis sąrašas yra labai trumpas. Įspūdingesnių rezultatyvių perdavimų turbūt nepamatysime, o dar pridėkime ir 36 taškus“, – stebėjosi garsus NBA žurnalistas Zachas Lowe.

„Mavs“ tai buvo jau trečiasis pratęsimas atnaujintame NBA sezone ir antrasis, kurį pavyko laimėti.

„Bucks“, kaip ir „Lakers“, pastaruoju metu stringa – per ketverias rungtynes laimėjo tik sykį.

„Dallas Mavericks“: Luka Dončičius 36, Dorianas Finney-Smithas 27, Kristaps Porzingis 26 (11 atk. kam.), Maxi Kleberis 15, Trey Burke'as 10.

„Milwaukee Bucks“: Giannis Antetokounmpo (13 atk. kam., 5 blk.) ir Brookas Lopezas 34, Khrisas Middletonas 21 (11 rez. perd.), Ericas Bledsoe 15.

Kitų šeštadienio susitikimų rezultatai:

„Portland Trail Blazers“ – „Los Angeles Clippers“ 117:122 (CJ McCollumas 29 / P.George'as 21);

„Denver Nuggets“ – „Utah Jazz“ 134:132 (N.Jokičius 30 / D.Mitchellas 35);

„Miami Heat“ – „Phoenix Suns“ 112:119 (T.Herro ir D.Robinsonas po 25 / D.Bookeris 35);

„Los Angeles Lakers“ – „Indiana Pacers“ 111:116 (L.Jamesas 31 / T.J.Warrenas 39).