2023 04 10

Monstriškos J.Valančiūno kovos neužteko – „pelikanai“ finišavo kryčiu žemyn

Jonas Valančiūnas ir „New Orleans Pelicans“ (42-40) komanda turėjo solidžią persvarą svarbiausiose reguliariojo sezono rungtynėse, tačiau ją iššvaistė ir turės nueiti ilgą kelią iki NBA atkrintamųjų varžybų. „Pelikanai“ svečiuose 108:113 (30:18, 25:29, 30:36, 23:30) nusileido „Minnesota Timberwolves“ (42-40) komandai ir užleido jai vietą pirmajame Vakarų konferencijos aštuonete.

Jonas Valančiūnas jau per pirmąjį ketvirtį pelnė 7 taškus ir atkovojo 7 kamuolius, jo komandos draugas Brandonas Ingramas siautėjo pelnydamas net 21 tašką, o galingai startavę „pelikanai“ greitai susikrovė 13 taškų persvarą (26:13) ir laimėjo pirmąjį ketvirtį 30:18.

J.Valančiūnui ir B.Ingramui prisėdus ant suolo, „vilkai“ vijosi oponentus ir priartėjo iki 30:34, bet sugrįžę „Pelicans“ lyderiai leido įpusėjus mačui svečiams pirmauti 55:47.

Antrajame ketvirtyje „Timberwolves“ stovykloje įvyko net keli incidentai. Iš pradžių minutės pertraukėlės metu sukonfliktavo Rudy Gobert'as ir Kyle'as Andersonas, o prancūzas smogė komandos draugui ir komandos buvo išprašytas vykti namo. Plačiau apie šį konfliktą skaitykite čia.

Negana to, antroje rungtynių pusėje Mineapolio komandai nebegalėjo padėti ir svarbus žaidėjas Jadenas McDanielsas, kuris trenkė kumščiu į sieną ir susilaužė riešą. Dėl šios traumos puolėjas praleis ir įkrintamąsias varžybas.

Vis dėlto negandos, panašu, tik sutvirtino „vilkų“ ryžtą siekti pergalės. Vedami Anthony Edwardso, po ilgosios pertraukos jie ėmė vytis varžovus, o po trijų ketvirčių atsiliko tik 83:85.

Ketvirtajame kėlinyje vyko įnirtinga kova, o Minesotą į priekį truktelėjo net tris tritaškius iš eilės pataikęs Karlas-Anthony Townsas – jo komanda išsiveržė į priekį 92:87.

„Pelicans“ daugiausiai B.Ingramo pastangomis rezultatą išlygino (95:95), o antroje kėlinio pusėje kelis sykius turėjo ir 1 taško pranašumą, bet svarbiausiais momentais skaudžiai klydo ir atidavė iniciatyvą į „Timberwolves“ rankas.

Galiausiai, svečiai turėjo šansą išplėšti pratęsimą, kai likus 7 sekundėms ir atsiliekant 108:111 iš toli atakavo Trey Murphy, bet puolėjo metimas buvo labai netikslus ir „Timberwolves“ triumfavo.

Šis rezultatas reiškia, kad Minesotos ekipa išstūmė „Pelicans“ ir užėmė aštuntąją vietą Vakarų konferencijoje ir įkrintamosiose išvykoje žais prieš „Los Angeles Lakers“.

Pergalės prieš „ežerinius“ atveju „vilkai“ patektų į atkrintamąsias ir jose žaistų prieš „Memphis Grizzlies“, o pralaimėjimo atveju gautų dar vieną šansą – akistatą su „Pelicans“, kurie liko devinti, ir „Oklahoma City Thunder“ poros laimėtoju dėl paskutiniu bilieto į atkrintamąsias ir potencialios kovos su „Denver Nuggets“.

Plačiau apie Vakarų konferencijos komandų išsidėstymą skaitykite čia.

Paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse J.Valančiūnas pasižymėjo galinga kova dėl atšokusių kamuolių.

Uteniškis per beveik 22 minutes pelnė 11 taškų (4/11 dvit., 1/3 trit.), sugriebė net 18 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, du kartus suklydo ir triskart prasižengė.

Lietuvis ypač galingai žaidė aikštėje dar esant R.Gobert'ui, bet prancūzui palikus aikštę, lietuvio minutes apribojo „Pelicans“ vyr. trenerio noras labiau remtis mobilesniais žaidėjais gynyboje.

Lietuvos rinktinės centras reguliarųjį sezoną užbaigė rinkdamas po 14,1 taško ir 10,2 atkovoto kamuolio. Iš viso jis sužaidė 79 iš 82 susitikimų.

„Pelikanų“ neišgelbėjo net ir vienas geriausių B.Ingramo karjeros pasirodymų – puolėjas per 42 minutes įmetė net 42 taškus (15/25 dvit., 1/3 trit., 9/9 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir išdalino 7 rezultatyvius perdavimus.

Naujojo Orleano ekipa įkrintamųjų rungtynes su „Thunder“ žais naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku.

„Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas 30 (5/8 trit., 8 atk. kam.), Anthony Edwardsas 26 (13 atk. kam., 4 blk.), Taureanas Prince'as 18, Mike'as Conley 17 (7 rez. perd.).

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 42 (15/25 dvit., 12 atk. kam., 7 rez. perd.), CJ McCollumas 23 (9/19 dvit.), Trey Murphy 20, Jonas Valančiūnas 11 (18 atk. kam.).