2022 04 17

NBA atkrintamųjų startas: pirmuosius žingsnius žengė „Warriors“, „76ers“ ir „Wolves“

NBA atkrintamųjų karštinė startavo. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį pirmąsias pergales Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje iškovojo „Golden State Warriors“, „Minnesota Timberwolves“ ir „Philadelphia 76ers“ ekipos. Jos prisijungė prie kiek anksčiau sėkmingai ketvirtfinalio seriją pradėjusių „Utah Jazz“ krepšininkų.
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Scanpix“ nuotr.

Visose serijose rezultatas tapo 1-0. Pirmajame atkrintamųjų etape kovojama iki keturių pergalių.

Septintą vietą Vakarų konferencijoje užėmusi „Minnesota Timberwolves“ 130:117 (41:33, 24:29, 32:30, 33:25) svečiuose nugalėjo antroje vietoje likusią „Memphis Grizzlies“ ir perėmė namų aikštės pranašumą.

2020 metų pirmasis NBA naujokų biržos šaukimas Anthony Edwardsas nugalėtojams pelnė 36 taškus.

Per pirmąjį kėlinį „vilkai“ pelnė 41 tašką ir pagerino franšizės atkrintamųjų rekordą.

Susitikimas neapsiėjo be incidento. Antrajame kėlinyje į aikštė išbėgusi moteris prisirakino prie krepšio konstrukcijos ir mačas pratęstas tik po to, kai moteris buvo išnešta apsaugos pareigūnų.

„Grizzlies“: Ja Morantas 32 (8 rez. per.), Dillonas Brooksas 24, Desmondas Bane’as 17, Brandonas Clarke’as 13 (12 atk. kam.), Jarenas Jacksonas 12.

„Timberwolves“: Anthony Edwardsas 36, Karlas-Anthony Townsas 29 (13 atk. kam.), Malikas Beasley 15, D’Angello Russellas (9 rez. per.) ir Patrickas Beverley – po 10.

„Golden State Warriors“ 123:107 (26:27, 32:20, 32:23, 33:37) namuose nugalėjo „Denver Nuggets“.

Kolorado komandos negelbėjo tradiciškai solidus Nikola Jokičiaus žaidimas. Serbas per 35 minutes pelnė 25 taškus, atkovojo 10 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 3 kamuolius.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Jordanas Poole’as, per 30 minučių įmetęs 30 taškų.

Po traumos atsigaunantis Stephenas Curry mačą pradėjo ant atsarginių suolo ir per 22 minutes pelnė 16 taškų.

„Warriors“ laimėjo šeštą NBA dvikovą iš eilės.

Dvikovos pabaigoje „Nuggets“ puolėjas DeMarcusas Cousinsas gavo dvi technines pražangas ir buvo išvarytas iš aikštės.

„Warriors“: Jordanas Poole’as 30, Klay’us Thompsonas 19, Andrew Wigginsas (9 atk. kam.) ir Stephenas Curry – po 16, Draymondas Greenas 12 (6 atk. kam., 9 rez. per.).

„Nuggets“: Nikola Jokičius 25 (10 atk. kam.), Willas Bartonas 24, Monte Morrisas ir Bonesas Hylandas – po 10.

Rytų konferencijoje „Philadelphia 76ers“ savo aikštėje 131:111 (35:27, 34:24, 38:37, 24:23) nepaliko vilčių „Toronto Raptors“.

Įspūdingą pasirodymą surengė 38 taškus pelnęs 21 metų „76ers“ antrametis Tyrese`as Maxey.

Jis tapo jauniausiu visų laikų „76ers“ žaidėju, pelniusiu daugiau nei 30 taškų per atkrintamųjų varžybų rungtynes.

„76ers“: Tyrese’as Maxey 38, Tobiasas Harrisas 26, Jamesas Hardenas 22 (14 rez. per.), Joelis Embiidas 19 (15 atk. kam.), Shake’as Miltonas 10.

„Raptors“: Pascalis Siakamas 24 (7 rez. per.), OG Anunoby 20, Fredas VanVleetas 18, Scottie Barnesas 15 (10 atk. kam., 8 rez. per.).