NBA čempionai krito – „Timberwolves“ eliminavo „Nuggets“ klubą

Stipriausia krepšinio lyga pasaulyje NBA turės naujus čempionus.
Anthony Edwardsas
Anthony Edwardsas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Minnesota Timberwolves“ ekipa septintosiose Vakarų pusfinalio serijos rungtynėse eliminavo čempionų titulus gynusius „Denver Nuggets“ krepšininkus.

Micaho Nori auklėtiniai laimėjo išvykoje 98:90 (19:24, 19:29, 28:14, 32:23) ir užbaigė permainingą seriją 4-3.

Į Vakarų konferencijos finalą po 20 metų pertraukos patekusi „Timberwolves“ jame susitiks su „Dallas Mavericks“ krepšininkais.

Lemiamose rungtynėse namuose „Nuggets“ turėjo net 20 taškų pranašumą – trečiajame kėlinyje dominavo 58:38.

Tačiau Minesotos krepšininkai nenuleido rankų ir surengė istorinį spurtą. Iš tokio dydžio duobės lemiamose – septintosiose – serijos rungtynėse per visą NBA istoriją dar nebuvo išlipusi jokia ekipa.

„Timberwolves“ tapo pirmąja, kai spurtavo 28:9. Ketvirtajame kėlinyje jau svečiai pirmavo dviženkle persvara (92:82) ir išlaikė ją iki pabaigos.

Skausmingai į nesėkmę reagavo „Nuggets“ vairininkas Mike'as Malone'as, išsiliejęs spaudos konferencijoje: „Sezonas baigtas. Štai, kas sunku. Susimovėme pirmaudami 20 taškų... Sumauti klausimai.“

„Tikėjomės, kad N.Jokičius ir Jamalas (Murray) toliau trauks triušius iš skrybėlės, bet kažkas kitas turėjo jiems nors šiek tiek padėti“, – pridūrė lemiamas serijos rungtynes namie pralaimėjęs strategas.

Tuo metu „Timberwolves“ triumfavo. Svečių lyderis pataikė vos 6 metimus iš 24, bet tai nesutrukdė svečiams laimėti.

„Buvo sunku, nes neradau savo ritmo. Turėjau pasitikėti komandos draugais. Turėjau priimti teisingus sprendimus. Tai ir dariau, o komandos draugai pataikė. Didžiulė pagarba jiems“, – teigė Anthony Edwardsas.

„Nuggets“: Jamalas Murray 35 (4/12 trit., 4 klaid.), Nikola Jokičius 34 (2/10 trit., 19 atk. kam., 7 rez. perd.), Michaelas Porteris 7 (1/6 trit., 9 atk. kam.), Kentavious Caldwellas-Pope'as (6 atk. kam.) ir Christianas Braunas – po 5.

„Timberwolves“: Jadenas McDanielsas (3/4 trit., 6 atk. kam.) ir Karlas-Anthony Townsas (1/6 trit., 12 atk. kam.) – po 23, Anthony Edwardsas 16 (2/10 trit., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Rudy Gobert'as 13 (9 atk. kam.), Nazas Reidas 11.

Didžiausiame Bukčių miško parke Vilniuje pasivaikščioti kviečia trys nauji maršrutai