2016 02 20

NBA: čempionų pažeminimas Portlande ir Niujorko derbyje sublizgėjęs K.Porzingis

Damianas Lillardas surengė fenomenalų pasirodymą ir padėjo „Portland Trail Blazers“ (27-28) ekipai 137:105 (42:31, 26:31, 36:17, 33:26) sutriuškinti NBA čempionus „Golden State Warriors“ (48-5) krepšininkus.
Kristapas Porzingis
Kristapas Porzingis / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 NBA

51 tašką pelnęs Portlando ekipos įžaidėjas pranoko Stepheną Curry, o titulą ginanti Ouklando komanda gavo skaudžiausią šio sezono antausį.

„Warriors“ šiame mače buvo visiškai nepanaši į save. Ketvirtajame kėlinyje vienu metu jie atsilikinėjo net 38 taškais (92:130).

Svečius į neviltį varė klaidos. Jų šiame mače čempionai padarė 20, o net devynios iš jų buvo adresuotos Draymondui Greenui.

Portlando ekipa pastaruoju metu žaidžia vis solidžiau ir laimėjo ketvirtą kartą iš eilės.

„Warriors“ komandai tai buvo vos penktasis pralaimėjimas šį sezoną.

Tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios D.Lillardo rungtynės karjeroje. Gynėjas per 31 minutę ne tik pelnė 51 tašką (9/16 dvit., 9/12 trit., 6/7 baud. met.), tačiau ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 6 kamuolius, 3 kartus prasižengė ir surinko net 50 naudingumo balų.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 51 taškas (9/16 dvit., 9/12 trit., 6/7 baud., 7 rez. perd., 6 per. kam.), C.J.McCollumas 21, Masonas Plumlee ir Geraldas Hendersonas po 12, Maurice‘as Harklessas 11.

„Warriors“: Stephenas Curry 31 (5/10 dvit., 7/13 trit.), Klay Thompsonas 23, Draymondas Greenas 14 (12 atk. kam., 8 rez. perd.), Marreese Speightsas 10.

Kaip visuomet nemažai dėmesio sulaukė Niujorko derbis, kuriame „Brooklyn Nets“ (15-40) savoje aikštėje sugebėjo palaužti „New York Knicks“ (23-33) ekipą.

„Knicks“ krepšininkai krito 98:109 (32:23, 20:27, 24:34, 22:25) ir tai jiems buvo jau septintasis pralaimėjimas iš eilės bei vienuolikta nesėkmė per 12 pastarųjų dvikovų.

Šeimininkus į pergalę vedė 33 taškus pelnęs ir sezono rezultatyvumo rekordą pakartojęs Brookas Lopezas.

Trečio kėlinio pradžioje „Knicks“ dar turėjo penkių taškų persvarą, tačiau „Nets“ surengė spurtą 20:2 ir tapo nebepavejami.

Latvis Kristapas Porzingis „Knicks“ gretose rezultatyvumu nusileido tik Carmelo Anthony – pelnė 18 taškų bei atkovojo 8 kamuolius.

„Nets“: Brookas Lopezas 33 (13/23 dvit., 7/8 baud., 8 atk. kam.), Bojanas Bogdanovičius 16, Donaldas Sloanas 14, Thaddeusas Youngas 13, Joe Johnsonas 12, Wayne‘as Ellingtonas 11.

„Knicks“: Carmelo Anthony 22 (6/12 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud., 7 atk. kam.), Kristapas Porzingis 18 (8 atk. kam.), Arronas Afflalo 17, Robinas Lopezas 10, Langstonas Galloway 9.