2021 04 06

NBA dramos: „Raptors“ laimėjo tritaškiu su sirena, „Nets“ pataikė lemiamus baudų metimus

NBA pirmenybėse praėjusią naktį netrūko dramatiškų rungtynių pabaigų. Ypač intriguojančiai baigėsi susitikimai Tampoje ir Brukline.
„Raptors“ (kairėje) ir „Nets“ krepšininkų džiaugsmas po dramatiškų pergalių
„Raptors“ (kairėje) ir „Nets“ krepšininkų džiaugsmas po dramatiškų pergalių / „Scanpix“ nuotr.

Floridos valstijos Tampos mieste namų rungtynes šį sezoną žaidžiantis „Toronto Raptors“ (20-30) klubas paskutinę sekundę 103:101 (19:28, 32:33, 24:25, 28:15) palaužė „Washington Wizards“ (17-32) komandą.

„Roplių“ pergalę lėmė vos prieš kelias savaites per mainus klubą papildžiusio Gary Trento tritaškis.

Gynėjas paskutinėmis akimirkomis atsikratė Raulio Neto gynybos ir švystelėjo kamuolį į krepšį aidint sirenai.

„Vos nepaprašiau minutės pertraukėlės, bet pamaniau, kad mums užteks laiko pereiti į kitą aikštės pusę ir išmesti metimą, – po rungtynių kalbėjo „Raptors“ vyr. treneris Nickas Nurse'as. – Buvo daug priežasčių neimti pertraukėlės, o mums šįkart pasisekė, kad taip ir padariau. Mums reikėjo tokios pergalės.“

G.Trentui tai buvo vos šeštosios rungtynės su Toronto klubo apranga. Iki tol „Portland Trail Blazers“ marškinėlius vilkėjęs gynėjas kovo 25-ąją į „Raptors“ atvyko mainais už Normaną Powellą.

Iš viso šiose rungtynėse jis pelnė 16 taškų ir pataikė 2 tritaškius iš 6.

Burtininkai iš Vašingtono nepajėgė laimėti net nepaisant to, kad trečiojo ketvirčio viduryje turėjo net 19 taškų persvarą (74:55). Neišgelbėjo jų ir eilinis Russello Westbrooko trigubas dublis – 23 taškai, 14 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

„Raptors“ Rytų konferencijoje yra vienuolikti, o „Wizards“ – trylikti.

„Raptors“: Pascalis Siakamas 22 (10/12 dvit.), Gary Trentas ir Malachi Flynnas po 16, DeAndre' Bembry 15 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), OG Anynoby 14, Aronas Baynesas 10 (8 atk. kam.).

„Wizards“: Russellas Westbrookas 23 (8/19 dvit., 1/6 trit., 14 atk. kam., 11 rez. perd.), Davis Bertanis (5/8 trit.) ir Garrisonas Matthewsas (4/6 trit.) po 17, Alexas Lenas 13 (8 atk. kam.), Deni Avdija 12 (10 atk. kam.), Ishas Smithas 10.

Dramatišką pergalę iškovojo ir „Brooklyn Nets“ (35-16), Niujorko derbyje 114:112 (31:34, 26:33, 32:21, 25:24) palaužęs „New York Knicks“ (25-26).

Bruklino klubui laimėti nesutrukdė net atsinaujinusi Jameso Hardeno trauma. Vienas komandos lyderių sugrįžo po dvejų praleistų rungtynių dėl kirkšnies traumos, tačiau sužaidęs vos keturias minutes paliko aikštę dėl atsinaujinusių skausmų.

Vis dar nežaidė ir beveik du mėnesius nerungtyniaujantis Kevinas Durantas.

Jų netektis sėkmingai kompensavo Kyrie Irvingas, pelnęs net 40 taškų, o likus 59 sekundėms smeigęs tritaškį ir padidinęs „Nets“ persvarą iki 5 taškų – 112:107.

Visgi „Knicks“ atsakė penkiais taškais iš eilės, o po Aleco Burkso tritaškio rezultatas buvo lygus – 112:112.

Lemiamoje atakoje „Knicks“ sugebėjo neleisti priimti kamuolio K.Irvingui, o metimą teko atlikti Joe Harrisui. Jis nepataikė, bet Jeffas Greenas atkovojo svarbiausią kamuolį rungtynėse, išprovokavo pražangą ir sumetė lemiamas baudas likus žaisti 3,7 sek.

Julius Randle'as dar turėjo šansą išplėšti pratęsimą, bet jo metimas paskutinę sekundę tikslo nepasiekė.

„Tai – visos komandos nuopelnas, – apie pergalę kalbėjo 15 iš 28 metimų pataikęs K.Irvingas. – Daugybė vyrukų žengė žingsnį į priekį, ypač mūsų atsarginiai krepšininkai. Jie ėjo į aikštelę ir darė skirtumą, o kai mus šienauja traumų virusas, mums to reikia ypatingai.“

„Nets“ po šios pergalės atsiplėšė nuo „Philadelphia 76ers“ (34-16) ir tapo vienvaldžiais Rytų konferencijos lyderiais. „Knicks“ toje pačioje konferencijoje užima aštuntąją vietą.

„Nets“: Kyrie Irvingas 40 (10/16 dvit., 5/12 trit., 7 rez. perd.), Jeffas Greenas 23 (9/13 baud.), Joe Harrisas 16 (8 atk. kam.), Alize'as Johnsonas 12 (7 atk. kam.).

„Knicks“: RJ Barrettas 22 (4/6 trit.), Reggie Bullockas 21 (5/10 trit.), Julius Randle'as 19 (7/19 metimai, 15 atk. kam., 12 rez. perd.), Derrickas Rose'as 16.