Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 21:00

NBA intriga: ką reiškia gandus pakurstęs Deivido Sirvydžio manevras?

Deividas Sirvydis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Deividas Sirvydis

Išsvajotuosius NBA vartus už savaitės atversiąs Vilniaus „Ryto“ talentas Deividas Sirvydis žadina stipriausios krepšinio lygos skautų smalsumą. 19-mečio sprendimai Jungtinėse Amerikose Valstijose prieš pat naujokų biržą užminė mįslę: ką reiškia paslaptingas Deivido Sirvydžio manevras?

Kol kitas Lietuvoje gimęs NBA talentas Ignas Brazdeikis nespėja keisti komandų marškinėlių – užsivilko jau dešimt skirtingų, D.Sirvydis nesudalyvavo dar nė vieno NBA klubo peržiūroje.

24sek žiniomis, D.Sirvydis atmetė NBA klubų kvietimus ir iki naujokų biržos atskirai nepasirodys nė vienai iš 30 ekipų.

Iškart po LKL superfinalo serijos į Ameriką išskridęs ir šiuo metu Los Andžele apsistojęs snaiperis laukia birželio 20-osios NBA naujokų biržos nakties.

Ten jis sportuoja individualiai, bendrauja su NBA žmonėmis ir kantriai ruošiasi naujokų biržai.

View this post on Instagram

????????

A post shared by Deividas Sirvydis (@sirvuha) on

Su 24sek bendravę NBA skautai spėja, kad D.Sirvydžio sprendimas nedalyvauti peržiūrose gali signalizuoti du dalykus.

Įdomiausia teorija – kažkuris NBA klubas lietuvio stovyklai galėjo pažadėti šaukimą NBA naujokų biržoje.

24sek žiniomis, tarp skautų jau kelis mėnesius sklando kalbos, jog D.Sirvydis galėjo gauti garantijų tarp 20-40 šaukimus turinčių komandų. Kaip tik tokiu metu „Ryto“ žaidėjas pakeitė agentūrą ir pradėjo bendradarbiauti su įtakingu NBA agentu iš CAA Michaelu Tellemu, kuris atstovauja tokioms žvaigždėms kaip Joelis Embiidas, Danilo Gallinari ar Allenas Crabbe'as. Lietuvoje D.Sirvydžiu rūpinasi Marius Rutkauskas iš „BBaltics“.

Remiantis naujausia ESPN prognoze, D.Sirvydžiui prognozuojamas 44-asis šaukimas, kuris priklauso „Atlanta Hawks“. Analogišką prognozę pateikia ir „Sports Illustrated“.

„The Ringer“ spėja, jog D.Sirvydį pasirinks 41 šaukimu, beje, kuris vėlgi priklauso „Hawks“. „The Athletic“ D.Sirvydžiui prognozuoja 46 šaukimą (priklauso „Orlando Magic“).

Labiausiai tikėtina, kad D.Sirvydis bus pašauktas antrajame rate. Ten net kelios komandos turi pluoštą šaukimų.

Pavyzdžiui, „Philadelphia 76ers“ turi net keturis antrojo rato šaukimus: 33, 34, 42 ir 54. „Atlanta Hawks“ priklauso 35, 41 ir 44 šaukimai, „Sacramento Kings“ – 40, 47 ir 60 šaukimai. Šie trys klubai valdo trečdalį visų antrojo rato šaukimų.

D.Sirvydžio pasirinkimas būtų logiškas daug šaukimų turinčiai komandai, nes ši galėtų išsiųsti lietuvį toliau semtis patirties „Ryto“ klube ir pakviesti į NBA tik ateityje.

D.Sirvydžio analizė („The Ringer“)

Kairiarankis metikas su minkštu riešu, kuris gali perduoti kamuolį elitiniu lygiu savo pozicijai.

Palyginimas: Rodney Hoodas, Kevinas Huerteris, Allenas Crabbe'as.

Pliusai:

  • Labai gražiai išleidžia tritaškius iš įvairių taškų, gali pataikyti tiek iš vietos, tiek po judesio.

  • Jo stipriausias ginklas – kamuolio driblingas iš kairės rankos į dešinę prasiveržimo metu, kuriuo jis naudojasi bandydamas priartėti prie krepšio. Ten gali užbaigti abiem rankomis.

  • Kaip savo pozicijai, gerai įžaidžia kamuolį, išvengia klaidų ir visada ieško papildomo perdavimo galimybės.

  • Solidžiai ginasi pozicinėje gynyboje, gudriai ir laiku reaguoja į gynybines rotacijas, stengiasi gintis.

Minusai:

  • Geras metikas, bet trūksta žudiko instinkto: jis vidutiniškai meta baudas ir kartais sviedžia smarkiai pro šalį po driblingo. Su šiuo žaidimo komponentu dar yra daug ką gerinti.

  • Linkęs prarasti kamuolio kontroliavimą dėl sprogstamosios jėgos ir dinamiškumo trūkumo – privalo gerinti kamuolio valdymą, kad geriau realizuotų savo perdavimo sugebėjimus.

  • Nėra gero fizinio sudėjimo: išstypęs, trumpų rankų, todėl turi problemų gynyboje.

  • Jis lėtai juda šonu, per silpnas, kad pristabdytų stipresnius žaidėjus. Jeigu Lietuvoje jis akivaizdžiai nusileidžia oponentams jėga, tai kas bus NBA?

Po padidinamuoju stiklu verta įsižiūrėti ir į didžiausią dėmesį D.Sirvydžiui rodžiusias komandas.

Į Vilnių pažiūrėti D.Sirvydžio savo akimis buvo atvykę bent trys vadovaujančias pareigas užimantys NBA klubų vadovai: „Toronto Raptors“ krepšinio operacijų prezidentas Masai'us Ujiri, „Cleveland Cavaliers“ generalinis direktorius Coby Altmanas ir „Charlotte Hornets“ krepšinio operacijų prezidentas Mitchas Kupchakas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Masai Ujiri
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Masai Ujiri

„Raptors“ priklauso tik 59-as šaukimas, bet Toronto klubas mainais galėtų nugriebti aukštesnį šaukimą. „Cavaliers“ priklauso 5 ir 26 šaukimai, „Hornets“ – 12, 36 ir 52. Tiek Klivlando, tiek Šarlotės klubai teoriškai galėtų rinktis D.Sirvydį žemesniais savo šaukimais.

D.Sirvydžio analizė („Sports Illustrated“)

Protingas perimetro žaidėjas, su neblogu sudėjimu, geru pataikymu iš toli ir neblogais perdavimo įgūdžiais. D.Sirvydis užsirekomendavo kaip vienas talentingiausių savo amžiaus žaidėjų Europoje. Jis gali žaisti po driblingo, gerai pataikyti po perdavimo iš vietos. Jis turi labai gražų metimą ir gali pataikyti iš bet kokio nuotolio.

D.Sirvydis nėra puikus atletas ir jam reikia laiko sustiprėti fiziškai. Jis dar labai jaunas, todėl, ko gero, būtų protingiausia dar leisti jam stažuotis Europoje.

D.Sirvydis gali niekada netapti gerai besiginančiu žaidėju, tačiau jeigu puolime darys vis didesnę įtaką, ilgalaikėje perspektyvoje jis gali tapti svarbiu rotacijos žaidėju.

Bet jeigu D.Sirvydis negavo NBA komandos pažado ir vis tiek nusprendė nedalyvauti peržiūrose, tai gali reikšti gan aiškų strateginį lietuvio stovyklos ėjimą.

Tokiu atveju NBA klubams beliktų įsivertinti D.Sirvydį tik iš informacijos, kurią surinko viso sezono metu, stebėdami ir sekdami puolėjo žaidimą „Ryto“ komandoje.

Tokiu sprendimu D.Sirvydis užbėgtų įvykiams už akių. Jis maskuoja galimus savo trūkumus, kurie galėtų dar labiau atsiskleisti NBA ekipų peržiūrose, kur nuodugniai tikrinamas ir talentų fizinis, ir techninis pasiruošimas stipriausiai krepšinio lygai.

24sek kalbinti skautai neslėpė, kad D.Sirvydžio galimybės NBA išlieka mįsle. Paslaptingas lietuvio manevras ją daro tik dar sunkiau įmenama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

05:58
03:39
01:19

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 24sek