2016 10 27

NBA: istorinė Anthony Daviso naktis ir krūva Jameso Hardeno perdavimų

NBA reguliarusis sezonas įsibėgėjo visu greičiu. Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku sužaista dešimt rungtynių. Išskirtinius asmeninius pasirodymus surengė Anthony Davisas, Mylesas Turneris ir Jamesas Hardenas.
Anthony Davisas
Anthony Davisas / „Scanpix“ nuotr.

Nesustabdomas „Pelicans“ lyderis

„New Orleans Pelicans“ ekipa šį sezoną bus viena blogiausių visoje NBA, tačiau jos lyderis Anthony Davisas jau pirmose rungtynėse asmeninės statistikos kartelę iškėlė į padanges.

Jo ekipa namuose 102:107 (24:30, 24:30, 29:25, 25:22) krito po „Denver Nuggets“ kojomis, tačiau A.Davisas surinko 50 taškų.

Per 41 minutę aukštaūgis pelnė 50 taškų (17/32 dvit., 16/17 baud.), atkovojo 16 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 7 kamuolius ir blokavo 4 metimus.

NBA tokio pasirodymo nematė nuo 1973 metų. Nuo tada niekas per vienerias rungtynes nėra pasiekęs bent 45 taškų, 15 atk. kam., 5 rez. perd. ir 5 perimt. kam. statistikos.

Vis dėlto A.Davisas aikštėje buvo kone vienas, o vienas lauke – ne karys. „Nuggets“ pademonstravo labiau komandišką krepšinį ir išsivežė pergalę.

„Pelicans“: A.Davisas (16 atk. kam.) 50, T.Frazieris (11 atk. kam.) 15, E.Moore'as 10.

„Nuggets“: J.Nurkičius (9 atk. kam.) 23, W.Bartonas 22, D.Gallinari 15, W.Chandleris 12, E.Mudiay 11.

„Pacers“ antramečio siautulys

„Indiana Pacers“ krepšininkai pirmose sezono rungtynėse parodė gražų komandinį žaidimą, tačiau tik po pratęsimo 130:121 (33:21, 26:31, 35:33, 21:30, 15:6) palaužė „Dallas Mavericks“ kariauną.

Pastarieji visą laiką buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau ketvirtajame kėlinuke pagaliau pagavo šeimininkus. H.Barneso tritaškis likus 2,3 sek. išlygino rezultatą ties 115:115.

Vis dėlto puikaus Myleso Turnerio žaidimo vedama „Pacers“ per pratęsimą buvo visa galva pranašesnė. Po 10 taškų praėjusį sezoną rinkęs M.Turneris naują sezoną pradėjo galingai. 30 taškų įmetęs antrametis pasiekė karjeros rekordą.

Visi „Pacers“ startinio penketuko nariai pasiekė dviženklį taškų skaičių.

„Pacers“: M.Turneris (12/17 dvit., 16 atk. kam.) 30, P.George'as (8 atk. kam., 6 rez. perd.) 25, J.Teague (8 rez. perd.) 20, M.Ellisas (7 atk. kam., 7 rez. perd.) 19, T.Youngas 11.

„Mavericks“: D.Williamsas (5/8 trit.) 25, D.Nowitzkis (4/9 trit., 8 atk. kam.) ir J.J.Barea po 22, H.Barnesas (9 atk. kam.) 19, W.Matthewsas 13.

Nesavanaudis „Rockets“ lyderio žaidimas

„Rockets“ parodė, kad puolime juos sustabdyti šiemet bus labai nelengva, tačiau gynyboje Hjustono komandos žaidėjai nerado priešnuodžių prieš „Lakers“ jaunimą. Los Andželo ekipa po permainingos kovos NBA reguliarųjį sezoną atidarė pergale 120:114 (38:38, 25:33, 27:25, 30:18).

J.Hardenas per pusę rungtynių pelnė 16 taškų ir atliko net 14 rezultatyvių perdavimų, o „Rockets“ į didžiąją pertrauką žengė turėdama 8 taškų pranašumą.

Tačiau naujojo „Lakers“ vyriausiojo trenerio Luke'o Waltono darbo vaisiai išryškėjo jau pirmose Los Andželo klubo rungtynėse. Jaunieji ekipos krepšininkai nepasidavė, kovėsi iki pat pabaigos, o „Rockets“ gynyboje neturėjo jokių atsakymų.

Kelios J.Hardeno klaidos, puikus Jordano Clarksono žaidimas lemiamomis rungtynių minutėmis ir „Staples Center“ areną žiūrovai paliko su didelėmis šypsenomis veiduose.

„Rockets“: J.Hardenas 34 (17 rez. perd., 15/16 baud. met.), E.Gordonas 19, C.Capela 16 (9 atk. kam.), R.Andersonas 14.

„Lakers“: J.Clarksonas 25, D.Russellas 20, J.Randle'as 18 (9/11 met.), T.Mozgovas 12.

Kiti rezultatai:

„Orlando Magic“ – „Miami Heat“ 96:108 (27:23, 26:27, 16:30, 27:28)

Rungtynių žaidėjas: Hassanas Whiteside'as – 18 tšk., 14 atk. kam.

„Boston Celtics“ – „Brooklyn Nets“ 122:117 (33:31, 31:27, 33:23, 25:36)

Rungtynių žaidėjas: Isaiah Thomasas – 25 tšk., 6 atk. kam., 9 rez. perd.

„Milwaukee Bucks“ – „Charlotte Hornets“ 96:107 (24:32, 17:24, 25:27, 30:24)

Rungtynių žaidėjas: Michaelas-Kiddas Gilchristas – 23 tšk., 14 atk. kam.

„Memphis Grizzlies“ – „Minnesota Timberwolves“ 102:98 (29:32, 21:27, 26:16, 26:23)

Rungtynių žaidėjas: Michaelas Conley – 24 tšk., 4/5 trit., 4 rez. perd.

„Phoenix Suns“ – „Sacramento Kings“ 113:94 (30:19, 27:19, 27:29, 29:27)

Rungtynių žaidėjas: DeMarcusas Cousinsas – 23 tšk. (12/16 baud.), 6 atk. kam.