2016 01 27

NBA: Kevino Duranto rekordas, netikėta „76ers“ pergalė ir prasti „Pacers“ popieriai

NBA reguliariajame sezone sužaistos aštuonerios rungtynės. „Oklahoma City Thunder“ lyderis Kevinas Durantas pasiekė sezono rekordą, „Philadelphia 76ers“ krepšininkai toliau įrodinėja, kad ir jie sugeba laimėti, o „Indiana Pacers“ pateko į nesmagią duobę.
Kevinas Durantas ir Kristapas Porzingis
Kevinas Durantas ir Kristapas Porzingis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kevino Duranto rekordas

„Oklahoma City Thunder“ (34-13) lyderis Kevinas Durantas pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą ir padėjo savo komandai po pratęsimo 128:122 (38:34, 23:29, 27:28, 25:22, 15:9) išvykoje įveikti „New York Knicks“ (22-25).

K.Durantas įmetė net 44 taškus ir atkovojo 14 kamuolių, o Russellui Westbrookui iki trigubo dublio pritrūko tik dviejų atkovotų kamuolių.

Likus 16,2 sek. iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos K.Duranto dvitaškis išlygino rezultatą, o pratęsime krepšininkas įmetė dar septynis taškus. „Thunder“ iškovojo aštuntąją pergalę per 9 pastaruosius susitikimus.

„Knicks“ ekipa žaidė be rezultatyviausio savo žaidėjo Carmelo Anthony, tačiau vienu metu ketvirtajame kėlinuke pirmavo 11-os taškų skirtumu – 99:88. C.Anthony praleido trečią mačą iš eilės, komanda visus juos pralaimėjo.

Ketvirtajame kėlinyje įspūdingą bloką R.Westbrookui išrašė latvis Kristapas Porzingis.

Likus 59 sek. iki mačo pabaigos „Knicks“ dar pirmavo 113:109. Serge'as Ibaka atkovojęs kamuolį puolime pelnė dvitaškį, Arronas Afflalo prametė ir K.Durantas išlygino rezultatą. A.Afflalo trūko labai nedaug, kad jo dvitaškis su sirena pasiektų tikslą.

„Knicks“: L.Galloway (4/6 trit.) 21, D.Williamsas (10 atk. kam.) 19, A.Afflalo (5/16 dvit., 1/5 trit.) 17, L.Thomasas 16, K.Porzingis 15, R.Lopezas 10.

„Thunder“: K.Durantas (8/19 dvit., 4/7 trit., 16/18 baud., 14 atk. kam.) 44, R.Westbrookas (13/22 dvit., 8 atk. kam., 10 rez. perd.) 30, D.Waitersas 14, S.Ibaka (17 atk. kam.) ir C.Payneás po 12.

„76ers“ atranda pergalių receptą

Ketvirtoji pergalė per 10 pastarųjų rungtynių – skamba neįtikėtinai, tačiau taip yra. Blogiausia NBA komanda, „Philadelphia 76ers“ (7-39) namuose 113:103 (31:24, 23:21, 30:26, 29:32) įveikė „Phoenix Suns“ (14-32).

Galbūt ekipą įkvėpė JAV muzikos žvaigždė Nicki Minaj, rungtynės stebėjusi prie pat „76ers“ atsarginių suolelio?

„Nežinau, ar ji matė rungtynės. Kaskart, kai į ją pažiūrėdavau, ji buvo užsiėmusi savo veidu veidrodyje“, – po mačo sakė „76ers“snaiperis Nikas Stauskas.

Gruodžio 23-ąją vieną pergalę per 31 mačą turėjusi „76ers“nuo tada net nėra blogiausia NBA komanda, jau iškovojo 6 pergales per 15 pastarųjų mačų.

Ishas Smithas iki prisijungimo prie „76ers“ per penkerius metus NBA buvo sužaidęs du mačus su 20 ir daugiau taškų. Po prisijungimo prie „76ers“ jis jau sužaidė penkis.

Filadelfijos krepšininkai šiose rungtynėse neatrodė kaip blogiausia NBA komanda. Ekipa atakavo geru 48 proc. taiklumu, atliko 25 rezultatyvius perdavimus, suklydo tik 12 kartų.

„76ers“: I.Smithas (9 rez. perd.) 20, R.Covingtonas (5/12 trit.) 19, N.Stauskas 15, N.Noelis (5/7 dvit., 9 atk. kam.) 14, H.Thompsonas (3/5 trit.) 13, J.Grantas 10.

„Suns“: A.Goodwinas (10/13 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.) 26, A.Lenas (12 atk. kam.) 16, D.Bookeris (7 rez. perd.) ir S.Weemsas po 12.

„Pacers“ bėdos

„Indiana Pacers“ (23-22) krepšininkai, sunkiai startavę sezone, vienu metu užtikrintai žygiavo 4-6 Rytų konferencijos vietoje. Vis dėlto šį kartą namuose 89:91 (25:25, 26:21, 21:28, 17:17) nusileista „Los Angeles Clippers“ (29-16) ir patirtas jau trečiasis pralaimėjimas iš eilės.

„Pacers“ laimėjo tik 3 iš pastarųjų dešimties susitikimų ir rizikuoja iškristi iš Rytų konferencijos geriausių komandų aštuoneto. Tris pergales iš eilės pasiekusius „Hornets“ krepšininkus nuo „Pacers“ skiria pergalė.

Prieš pat rungtynes nutekėjo informacija apie „Clippers“ žvaigždės Blake'o Griffino traumą, kurią jis patyrė trenkdamas komandos draugui. Ekipa sužinojo, kad aukštaūgis nežais 4-6 savaites, paskelbė, kad jis gali sulaukti ir papildomų sankcijų.

Vis dėlto Docas Riversas sugebėjo ekipą tinkamai nuteikti kovai. Trečiajame ketvirtyje „Clippers“ gynyba beveik 8 minutes pralaikė surakinusi „Pacers“. Svečiai išsiveržė į priekį 81:72 ir „Pacers“ daugiau rungtynėse nebepirmavo.

Paulas George'as įkvėpė „Pacers“ spurtui 14:7 ketvirtojo kėlinuko pabaigoje ir šeimininkai beveik pasivijo „Clippers“ – 86:88. Likus žaisti 28 sek.P.George'as įmetė tritaškį (89:91), netrukus išprovokavo klaidą, tačiau per likusias 2,1 sek. „Pacers“ pergalės neišplėšė.

„Pacers“: P.George'as (10/18 dvit., 2/5 trit., 11 atk. kam.) 31, M.Turneris (7/11 dvit.) 16, G.Hillas (3/6 trit.) 15, I.Mahinmi (10 atk. kam.) 12.

„Clippers“: C.Paulas (7/13 dvit., 4/8 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.) 26, J.J.Redickas (4/10 trit.) 19, W.Johnsonas (5/6 trit.) 15, D.Jordanas (19 atk. kam.) 9.