2023 01 14

NBA lygoje – monstriškas D.Sabonio trigubas dublis su karjeros rekordu

NBA reguliariojo sezono rungtynėse „Sacramento Kings“ (23-18) namuose 139:114 (36:32, 33:24, 43:26, 27:22) įveikė „Houston Rockets“ (10-32), o Domantas Sabonis pasižymėjo galingu trigubu dubliu.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvis per 37 žaidimo minutes pelnė 19 taškų (6/11 dvit., 0/3 trit., 7/10 baud.), atkovojo 15 kamuolių (5 puolime), atliko 16 rezultatyvių perdavimų, perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metimus ir dukart suklydo.

Komandoje D.Sabonis buvo tik ketvirtas pagal rezultatyvumą, bet atliko beveik pusę visų komandos rezultatyvių perdavimų (16 iš 34), šioje kategorijoje užfiksuodamas karjeros rekordą.

2021 m. gegužę lietuvis mače su „Philadelphia 76ers“ buvo atlikęs 15 rezultatyvių perdavimų.

D.Saboniui tai ketvirtas šį sezoną trigubas dublis. Be to, jis tapo vos antruoju „Kings“ žaidėju istorijoje, sugebėjusiu pasiekti 15 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 15 rezultatyvių perdavimų ribą.

Tokiu pasiekimu buvo pasižymėjęs tik legendinis Oscaras Robertsonas, kuriam tai pavyko padaryti net 15 kartų (tuomet komanda vadinosi „Cincinnati Royals“).

Trečio kėlinio pradžioje rezultatas dar buvo lygus (71:71), tačiau „Kings“ ėmė tolti ir ketvirtį užbaigė jau turėdama 20 taškų pranašumą (112:92).

„Kings“ ir „Rockets“ susitiko antrą kartą per pastarąsias kelias dienas, ir „Kings“ įsirašė abi pergales. Apskritai tai jau ketvirtoji iš eilės „Kings“ pergalė tarpusavio akistatose.

Ketvirto kėlinio pradžioje kilo masinis susistumdymas, po kurio net keturi žaidėjai – Malikas Monkas, Chimezie Metu, Tari Easonas ir Garrisonas Mathewsas – buvo pašalinti iš aikštės.

Incidentas kilo po to, kai greitoje atakoje G.Mathewsui buvo užfiksuota pražanga prieš M.Monką. D.Sabonis susistumdyme nedalyvavo.

27 taškus pelnęs „Kings“ žaidėjas Harrisonas Barnesas incidento nesureikšmino: „Tai tik kova, kurios mums, kaip komandai, reikia. Kurios šį sezoną reikia. Kurios reikia, kad patektume į atkrintamąsias“.

„Kings“: Harrisonas Barnesas 27, DeAaronas Foxas 24, Terence'as Davisas 22, Domantas Sabonis 19, Malikas Monkas 15.

„Rockets“: Jabari Smithas Jr. ir Jalenas Greenas po 27, Alperenas Sengunas 14.