2015 10 30

NBA naktis: Marco Gasolio ir Blake'o Griffino dominavimas ir „Knicks“ tritaškių badas

Iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvos laiku NBA vyko trys rungtynės Indianoje, Niujorke ir Los Andžele. Pirmą kartą prieš Niujorko sirgalius į aikštę išbėgo latvis Kristapas Porzingis, o „Grizzlies“, „Hawks“ ir „Clippers“ džiugino pergalingu žaidimu.
Blake'as Griffinas
Blake'as Griffinas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Clippers“ lengvai apgynė namus

Vakarų konferencijos galiūnų rungtynės nebuvo tokios atkaklios, kaip tikėtasi, o DeAndre Jordanas parodė „Mavericks“ klubui, ką jie prarado.

Blake'o Griffino vedamas „Los Angeles Clippers“ (2/0) namuose be didesnio vargo 104:88 (22:17, 29:26, 34:25, 19:20) įveikė „Dallas Mavericks“ (1/1)

Likus dar 6 minutėms iki mačo pabaigos niekas neabejojo „Clippers“ pergale (100:74) ir abiejų komandų treneriai į aikštę metė atsarginius krepšininkus. Net ir atsarginiai buvo geresni „Clippers“ gretose.

Aikštėje pasirodė visi abiejų komandų žaidėjai, nė vienas „Clippers“ krepšininkas nerungtyniavo ilgiau nei 27 min. „Clippers“ suklydo vos 8 kartus, kovą dėl kamuolių laimėjo 68:59, prasižengė tik 17 kartų (Dalaso ekipa 26).

Vasarą su „Mavericks“ sutaręs, tačiau vėliau persigalvojęs D.Jordanas atkovojo 15 kamuolių, blokavo 3 metimus ir mačą užbaigė su 6 taškais (2/8 baud.).

Antrajame kėlinyje D.Jordaną grubiai stabdė kantrybę praradęs Dirkas Nowitzkis.

B.Griffinas dominavo abiejose aikštės pusėse ir neleido „Mavericks“ ekipai nė pagalvoti apie pergalę. Jis įmetė 26 taškus (11/17 dvit.) ir atkovojo 10 kamuolių. Jamalas Crawfordas įmetė 15, Austinas Riversas – 14.

„Mavericks“ gretose net 35 min. žaidęs Johnas Jenkinsas įmetė 17 (8/12 dvit., 0/4 trit.), D.Nowitzkis – 16 (6/15 metimai).

Pavyzdinė „Grizzlies“ pabaiga

Pirmąją pergalę pasiekė puikiai ketvirtąjį kėlinį užbaigęs „Memphis Grizzlies“ (1/1) klubas, išvykoje 112:103 (29:20, 21:29, 23:26, 39:28) įveikęs „Indiana Pacers“ (0/2).

Pirmajame ketvirtyje „Grizzlies“ susikrovė 15 taškų pranašumą, kurį vėliau išbarstė ir trečiojo pabaigoje jau atsiliko 9 taškais. Ketvirtąjį kėlinuką Memfio klubas pradėjo susigrąžindamas pranašumą, o paskutines penkias rungtynių minutes sužaidė tiesiog pavyzdingai – 18:7.

Per lemiamas rungtynes rezultatyviausias „Grizzlies“ žaidėjas Marcas Gasolis įmetė 8 iš savo 20-ies taškų, o Jeffas Greenas pridėjo 6 savo taškus.

Puikiai ir komandiškai žaidusio „Grizzlies“ klubo net 7 krepšininkai įmetė dviženklį taškų skaičių.

Be 20-ies M.Gasolio taškų, po 13 įmetė Mike'as Conley (10 rez. perd.) ir Beno Udrihas, 12 – Jeffas Greenas, 11 – Zachas Randolphas, po 10 – Courtney Lee ir Mattas Barnesas.

George'as Hillas buvo rezultatyviausias „Pacers“ gretose su 20 taškų. Po sunkios traumos grįžęs „Pacers“ lyderis Paulas George'as ir vėl atakavo prastai bei ginčijosi su arbitrais. Jis pataikė tik 2 tritaškius iš 8, tačiau surinko 18 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.

Prieš mačą buvo paskelbta, kad P.George'as nubaustas 10 tūkst. dol. bauda už savo komentarus teisėjų atžvilgiu po pirmojo mačo su „Raptors“. Praėjus vos 91 mačo sekundei P.George'as už ginčus ir vėl gavo techninę pražangą.

Kristapo Porzingio pirmasis mačas Niujorke

„New York Knicks“ (1/1) klubui nepavyko pratęsti pergalingo starto NBA. Niujorko komanda namuose 101:112 (20:30, 25:31, 27:23, 29:28) nusileido „Alanta Hawks“ (1/1).

Atlantos ekipa jau buvo panaši į komandą, kuri praėjusį sezoną peržengė 60 pergalių ribą ir laimėjo Rytų konferenciją. 4 iš 5 starto penketo žaidėjų, kurie nepasikeitė nuo pernai, surinko dviženklį taškų skaičių.

„Knicks“ lyderis Carmelo Anthony (25 taškai) ir vėl atakavo prastai, pataikydamas 10 metimų iš 27 (0/7 trit.). Latvijos talentas Kristapas Porzingis Niujorko sirgalių buvo sutiktas plojimais, tačiau ir jis prametė visus keturis savo tritaškius.

K.Porzingis mačą baigė su 10 taškų ir 8 atkovotais kamuoliais. Robinas Lopezas įmėtė 18.

„Knicks“ pataikė vos 6 tritaškius iš 29 (21 proc.), tad nepadėjo ir 58:49 laimėta kova dėl kamuolių.

Jeffas Teague „Hawks“ klubui pelnė 23 (7/12 dvit.m 8 rez. perd.), Alas Horfordas (9 atk. kam.) – 21, Kyle'as Korveris – 15 taškų, o Paulas Millsapas mačą užbaigė su 11 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti