2018 02 06

NBA: paskutinę minutę sugadintas D.Nowitzkio vakarėlis ir R.Lopezo išvarymas

Dirkas Nowitzkis tapo vos šeštuoju krepšininku NBA istorijoje, kuris pasiekė 50 tūkstančių sužaistų minučių ribą, o jo atstovaujamas „Dallas Mavericks“ (17-37) išvykoje 101:104 (28:32, 27:26, 27:20, 19:26) nusileido „Los Angeles Clippers“ (27-25) ekipai.
Dirkas Nowitzkis
Dirkas Nowitzkis / „Scanpix“/AP nuotr.

D.Nowitzkis visą 20-ties metų karjerą atstovavo vienam klubui. 50 tūkstančių minučių ribą Los Andžele krepšininkas pasiekė pirmajame kėlinyje sužaidęs septynias minutes.

„Man galbūt kažkiek ir sekėsi, nes visą karjerą pavyko išvengti sunkių traumų. Buvo visko, tačiau matau, ką tenka iškęsti kitiems žaidėjams, todėl manau, kad buvau labai sėkmingas. Tai yra daug minučių, žinoma“, – kiek anksčiau apie šį savo pasiekimą sakė D.Nowitzkis.

Jis 50 tūkstančių minučių kube sutiko tokias NBA legendas, kaip Kareemą Abdul-Jabbarą, Karlą Malone'ą, Keviną Garnettą, Jasoną Kiddą ir Elviną Hayesą.

Jubiliejinėse rungtynėse prieš „Clippers“ D.Nowitzkis pelnė 12 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

„Mavericks“, atrodė, jau turėjo pergalę kišenėje, tačiau paskutinę minutę sėkmingiau sužaidė „Clippers“. Los Andželo ekipa pirmavo vienu tašku, teisėjas užfiksavo ginčą, o švieslentė rodė likusias 5 sekundes.

DeAndre Jordanas puikiai numušė kamuolį į priekį, kur vienas prieš krepšį pabėgęs Avery Bradley nieko netrukdomas pelnė pergalę įtvirtinusius taškus.

„Clippers“: D.Gallinari 28, T.Harrisas 19, L.Williamsas 15 (8 rez. perd.).

„Mavericks“: W.Matthewsas 23, D.Harrisas 16, D.Nowitzkis, Dennisas Smithas ir J.J.Barea po 12.

Kitose rungtynėse „Sacramento Kings“ (17-36) ekipa 104:98 (9:28, 32:27, 36:24, 27:19) nugalėjo „Chicago Bulls“ (18-35) krepšininkus.

Įdomu tai, kad Sakramento komanda šiose rungtynėse panaikino 21 taško deficitą, o jau po pirmojo kėlinio atsiliko 9:28. Dar ketvirtajame kėlinyje „Kings“ atsiliko 7 taškais, tačiau „Bulls“ persvaros neišlaikė.

Rungtynes dėl vaiko gimimo praleido Lauri Markkanenas. Suomis jau turėjo būti šiose rungtynėse, bet jo skrydis buvo atšauktas ir komandai teko verstis be jo.

Iš aikštės šiame susitikime buvo pašalintas Robinas Lopezas. Krepšininkas taip pyko ant teisėjų, kad šiems neliko nieko kito, kaip išvaryti jį iš aikštės.

„Kings“: B.Bogdanovičius 15, G.Hillas 14, G.Temple'as 12, B.Hieldas, Z.Randolphas (9 atk. kam.) ir J.Jacksonas po 11.

„Bulls“: Z.LaVine'as 27, J.Holiday 20, B.Portis 18 (14 atk. kam.), D.Valentine'as 11 (7 atk. kam.), P.Zipseris 10.