NBA: „Rockets“ krito Los Andžele, „Warriors“ sutriuškino „Cavaliers“

„Houston Rockets“ be traumuoto Donato Motiejūno nusileido „Clippers“. „Golden State Warriors“ Klivlende sukėlė nemalonių prisiminimų „Cleveland Cavaliers“. „Chicago Bulls“ palaužė Detroito krepšininkus, o Pau Gasolis surengė rimtą šou.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

„Los Angeles Clippers“ (27-14) – „Houston Rockets“ (22-21) 140:132 (33:21, 26:31, 35:28, 28:42, 18:10)

Po atkaklios kovos „Rockets“ krito Los Andžele. Šeimininkai pirmavo beveik visų rungtynių metu, tačiau Hjustono krepšininkai sugebėjo išplėšti pratęsimą. Papildomo laiko metu „Clippers“ buvo pranašesni.

Visgi rungtynių pabaiga sėkmingiau susiklostė „Clippers“. Likus žaisti 16 sek. M.Thorntonas pataikė tritaškį, kuris mažino skirtumą iki taško. Likus žaisti 7 sek. jis pataikė tritaškį, kuris išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą.

Dwightas Howardas gerino asmeninius sezono rekordus – pelnė 36 taškus ir atkovojo 26 kamuolius. Penkis tritaškius pataikęs M.Thorntonas pridėjo 23 taškus.

Los Andželo ekipai J.Redickas surinko net 40 taškų. Chrisas Paulas pridėjo 28.

Dėl nugaros traumos nerungtyniaujantis Donatas Motiejūnas praleido jau aštuntas rungtynes. Kada lietuvis sugrįš į aikštę, neskelbiama.

„Clippers“: J.Redickas 40, C.Paulas 28, J.Crawfordas 17, D.Jordanas 16, P.Pierce'as 12, W.Johnsonas 11.

„Rockets“: D.Howardas 36, M.Thorntonas 23, J.Hardenas 20, T.Ariza 18, T.Jonesas 10.

„Cleveland Cavaliers“ (28-11)  – „Golden State Warriors“ (38-4) 98:132 (21:34, 23:36, 23:34, 31:28)

Stephenas Curry pelnė 35 taškus per tris kėlinius. Andre Iguodala pridėjo 20 taškų ir „Warriors“ pergalingai sugrįžo į areną, kurioje praėjusį sezoną tapo NBA čempionais. Lauktos intrigos žiūrovai taip ir neišvydo.

Pirmoje rungtynių dalyje svečiai susikrovė net 30 taškų pranašumą ir išliejo pyktį po pastarojo pralaimėjimo Detroite.

NBA čempionams tai buvo penkta pergalė iš eilės prieš „Cavaliers“.

Tiesa, rungtynių pabaigoje Klivlendo krepšininkai dar spėjo išsigelbėti nuo didžiausio pralaimėjimo klubo istorijoje.

S.Curry pataikė septynis tritaškius, o prieš rungtynes tikėjosi, kad Klivlendo rūbinė dar kvepia šampanu.

Komandos susitiko per Kalėdas ir tuomet „Cavaliers“ pralaimėjo 83:89.

LeBronas Jamesas šįkart surinko 16 taškų ir nesulaukė pagalbos iš komandos draugų. Kyrie Irvingas pelnė 8 taškus, o Kevinas Love'as – vos tris.

L.Jamesas užsidirbo techninę pražangą už dvikovą su Festusu Ezeli. „Cavaliers“ lyderis pasižymėjo ir grubiai nustumdamas S.Curry.

Nesportinę pražangą gavo ir aikštę palikti turėjo J.R.Smithas.

„Cavaliers“ lyderis neatskleidė, ar planuoja atstovauti JAV rinktinei Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Jis pateko į 30-ies kandidatų sąrašą.

„Cavaliers“: L.Jamesas 16, J.Smithas 14, M.Dellavedova 11, I.Shumpertas 10.

„Warriors“: S.Curry 35, A.Iguodala 20, D.Greenas 16, K.Thompsonas 15, H.Barnesas 12.

„Detroit Pistons“ (22-19) – „Chicago Bulls“ (24-16) 101:111 (32:26, 21:30, 26:27, 22:28)

Be Joakimo Noah priversti verstis Čikagos krepšininkai nugalėjo Detroito ekipą. „Warriors“ prieš tai nugalėję „Pistons“ šįkart stebuklų neparodė.

Pau Gasolis pelnė 31 tašką ir atkovojo 12 kamuolių. Derrickas Rose'as pridėjo 20 taškų.

Detroito ekipai Ersanas Ilyasova pelnė 19 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. Trečiajame kėlinyje „Pistons“ prarado savitvardą ir užsidirbo net tris technines pražangas. Kentaviousas Caldwellas-Pope'as gavo dvi iš jų ir turėjo palikti aikštę.

Peties traumą patyręs J.Noah tikriausiai šį sezoną nebežais.

„Pistons“: E.Ilyasova ir R.Jacksonas po 19, M.Morris 18, K. Caldwell-Pope 14, A. Drummondas 13.

„Bulls“: P.Gasolis 31, D.Rose'as 20, J.Butleris 16, D. McDermottas 11, N.Mirotičius 10.