2015 11 12

NBA: S.Curry stebuklai, teisėjų neįskaitytas pergalingas latvio tritaškis ir Dirko šou

Kristapas Porzingis pataikė lemiamą tritaškį su sirena, bet latvio džiaugsmą nutraukė teisėjai. Stephenas Curry toliau išdarinėja stebuklus su kamuoliu, o „Golden State Warriors“ neklumpa. „Los Angeles Lakers“ klubą pražudė juodkalniečio Nikola Vučevičiaus dvitaškis su sirena, o Dirkas Nowitzki gerokai apkartino DeAndre Jordano vizitą Dalase. Tai buvo įdomiausi NBA nakties įvykiai.
Kristapas Porzingis
Kristapas Porzingis / „Scanpix“/AP nuotr.

20-metis latvis K.Porzingis jau ir taip turi didžiulį gerbėjų ratą Niujorke. Jis būtų dar labiau išsipūtęs, jei ne teisėjai.

Arbitrai neįskaitė pergalę galėjusio atnešti K.Porzingio tritaškio ir „New York Knicks“ išvykoje nusileido „Charlotte Hornets“ komandai 93:95 (27:18, 20:31, 32:20, 14:26).

Pergalę „Hornets“ ekipai atnešė aukštaūgis Cody Zelleris, likus žaisti 0,6 sek. metimu iš po krepšio išvedęs šeimininkus į priekį.

Po minutės pertraukėlės K.Porzingis atsidūrė prie tritaškio linijos ir nieko netrukdomas paleido tikslų šūvį. Nors plika akimi iš vaizdo peržiūros to nuspręsti nebuvo galima, arbitrai nutarė, kad K.Porzingio metimas buvo atliktas po laiko.

K.Porzingis pelnė 10 taškų ir pasiekė asmeninį atkovotų kamuolių rekordą – 15.

„Hornets”: Nicolas Batumas 24, Jeremy Linas 17, Jeremy Lambas 14.

„Knicks”: Carmelo Anthony 29, Jose Calderonas 13, Arronas Afflalo 12.

Nesustabdomi NBA čempionai

„Scanpix“/AP nuotr./„Golden State Warriors“

„Golden State Warriors“ krepšininkų negali sustabdyti jokia komanda. NBA čempionai užtikrintai patiesė ir „Memphis Grizzlies“ klubą 100:84 (26:15, 21:26, 27:22, 26:21) bei pasiekė jau 9-ąją pergalę šį sezoną.

Pergale Memfyje „Warriors“ pakartojo geriausio NBA starto rezultatą.

Pastarąjį kartą devyniomis pergalėmis „Warriors“ startavo 1960 metais, kai komanda tuomet dar žaidė Filadelfijoje.

Varžovus į neviltį vėl varė Stephenas Curry. Jis pelnė 28 taškus, perėmė 5 kamuolius, o trečiojo kėlinio pabaigoje pataikė neįmanomą metimą.

Kaip sustabdyti S.Curry ir NBA čempionus, kai jie pataiko tokius metimus?

Beje, „Grizzlies“ nepadėjo net ir didžiausias „Warriors“ padarytų klaidų skaičius (23) šį sezoną.

„Warriors“: Stephenas Curry 28, Andre Iguodala 20, Harrisonas Barnesas 19.

„Grizzlies”: Marcas Gasolis 26, Zachas Randolphas 19, Tony Allenas 15.

Nušvilptas

„Scanpix“ nuotr./Plakatas DeAndre Jordanui

DeAndre Jordanas pirmą kartą su „Los Angeles Clippers“ ekipa atvyko į Dalasą, kuriame jis turėjo žaisti šį sezoną. Bet skandalingai susitarimą su „Dallas Mavericks“ nutraukęs „centras“ liko Los Andžele. Marcas Cubanas šiąnakt atkeršijo – „Mavericks“ parklupdė „Clippers“ ekipą 118:108 (27:35, 26:19, 31:24, 34:30).

D.Jordanas buvo nušvilptas ir per apšilimą, ir per kiekvieną prisilietimą prie kamuolio. Bet aikštėje jautėsi neblogai ir įprastai skraidydamas virš lanko surinko 9 taškus ir 11 atšokusių kamuolių.

Tačiau tai buvo Dirko Nowitzki vakaras.

37-erių vokietis pelnė 31 tašką, pataikydamas net 11 metimų iš 14, ir atkovojo 11 kamuolių.

D.Nowitzki pataikė 5 tritaškius iš 6 ir vienas jų, nuo lentos, įtvirtino „Mavericks“ persvarą paskutinę minutę 113:108.

NBA skaičiavimais, D.Nowitzki yra vyriausias lygos žaidėjas nuo 1980-ųjų, pelnęs 30 taškų, atkovojęs 10 kamuolių ir pataikęs bent 5 tolimus metimus.

„Mavericks”: Dirkas Nowitzki 31 (11 atk. kam.), Wesley Matthewsas 25, Raymondas Feltonas ir Deronas Williamsas po 13.

„Clippers”: Blake'as Griffinas 21 (9 atk. kam.), Austinas Riversas 16, Chrisas Paulas (11 rez. perd.) ir Jamalas Crawfordas po 11.

„Lakers“ krito su sirena

„Scanpix“/AP nuotr./Nikola Vučevičius

Kitaip nei latvis, laiku pergalingą metimą atliko juodkalnietis Nikola Vučevičius, o „Orlando Magic“ su sirena 101:99 (26:25, 22:20, 26:25, 27:29) palaužė „Los Angeles Lakers“ krepšininkus.

N.Vučevičius pergalę išplėšė įmesdamas iš vidutinio nuotolio per aukštai iškeltas Roy'aus Hibberto rankas.

„Magic“ laimėti nesutrukdė net ir puolimo lyderio Victoro Oladipo trauma. Gynėjas pirmajame kėlinyje susitrenkė galvą ir paliko aikštę.

Tuo tarpu „Lakers“ vertėsi be Kobe Bryanto, kuris antrąsias rungtynes iš eilės buvo tausojamas.

„Magic“: Shabazzas Napieras 22, Nikola Vučevičius 18, Evanas Fournier 16.

„Lakers“: Roy'us Hibbertas 15, D'Angelo Russellas 14, Louisas Williamsas 13.