2016 01 13

NBA: sėkminga „Rockets“ serija, LeBrono pergalė prieš „Mavs“ ir K.Porzingio dominavimas

NBA reguliariajame sezone sužaistos aštuonerios rungtynės. LeBronas Jamesas buvo labai arti trigubo dublio Dalase, o jo vedama „Cavaliers“ laimėjo po pratęsimo, Kristapas Porzingis vedė „Knicks“ į pergalę namuose prieš „Celtics“, o „Rockets“ laimėjo jau ketvirtąjį mačą iš eilės.
Kristapas Porzingis
Kristapas Porzingis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

D-Mo dar nepasveiko

Vis dar be Donato Motiejūno besiverčiantis „Houston Rockets“ (20-19) klubas namuose iškovojo jau ketvirtąją pergalę iš eilės ir Vakarų konferencijoje pakilo į septintąją vietą. „Raketos“ išvykoje 107:91 (22:24, 29:20, 21:25, 35:22) įveikė „Memphis Grizzlies“ (21-19).

Likus žaisti 7 minutes rezultatas buvo lygus 83:83, tačiau „Rockets“ rungtynes užbaigė įspūdinga atkarpa 24:8. Jamesas Hardenas šio spurto metu pelnė 9 taškus, o D.Motiejūno konkurentas dėl vietos starto penkete Terrence'as Jonesas ketvirtajame kėlinuke pelnė 10 taškų.

„Rockets“ pataikė net 18 tritaškių iš 35-ių (51,4 proc.), dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių 42:31. Ekipa atkovojo net 18 kamuolių puolime, tad net 28 taškus pelnė antraisiais bandymais, kai „Grizzlies“ tik 12.

Dwightas Howardas surinko jau 17-ąjį dvigubą dublį šį sezoną. „Centras“ per pirmuosius du šio sezono „Grizzlies“ ir „Rockets“ susitikimus (abu laimėjo Memfio ekipa) į krepšį metė tik 13 kartų, o vien per šias rungtynes atliko 10 metimų bei pataikė visas 5 baudas.

„Grizzlies“: M.Gasolis (8/15 dvit.) 20, T.Allenas (7 atk. kam.) 17, C.Lee (3/5 trit.) 16, M.Chalmersas, Z.Randolphas (9 atk. kam.) ir V.Carteris po 10.

„Rockets“: J.Hardenas (4/9 trit.) 25, T.Jonesas (3/5 trit.) 20, D.Howardas (14 atk. kam.) 17, M.Thorntonas (3/5 trit.) 16, T.Ariza 10.

„Knicks“ naujokų šou

„New York Knicks“ (20-20) krepšininkai nuo trečiojo kėlinio žaidė be traumą patyrusio Carmelo Anthony, tačiau vis tiek nenuvylė namų sirgalių. Ekipa po atkaklios kovos 120:114 (36:27, 23:22, 26:32, 35:33) palaužė „Boston Celtics“ (19-19).

C.Anthony antrojo ketvirčio pabaigoje netyčia atsitrenkė į mačo teisėją ir pasisuko koją. Jis bandė žaisti trečiojo ketvirčio pradžioje, tačiau netrukus suprato, kad negali.

26 taškus surinkęs Kristapas Porzingis žaidė tik 27 minutes, nes prisirinko pražangų. Latvis sėdo ant suolo likus žaisti beveik tris minutes rungtynėse, kai prasižengė šeštąjį kartą, „Celtics“ pirmavo 106:105.

Robinas Lopezas ir Derrickas Williamsas įmetė po dvitaškį ir „Knicks“ iki mačo pabaigos visą laiką buvo priekyje.

„Knicks“ naujokas Jerianas Grantas ketvirtajame kėlinyje surinko 10 iš 16 savo taškų, prie kurių pridėjo ir 8 rezultatyvius perdavimus. Tai buvo geriausios naujoko rungtynės šį sezoną. A.Afflalo 20 iš 24 savo taškų pelnė antroje rungtynių dalyje.

„Knicks“: K.Porzingis (7/9 dvit., 3/8 trit., 6 atk. kam., 2 blk.) 26, A.Afflalo   (8/16 dvit.) 24, C.Anthony (5/7 dvit., 2/2 trit.) 17, J.Grantas (4/5 dvit., 8 rez. perd.) 16, D.Williamsas (10 atk. kam.) ir R.Lopezas po 15.

„Celtics“: I.Thomasas (10/15 dvit., 1/8 trit., 11/12 baud., 8 rez. perd.) 34, J.Crowderis (8 atk. kam.) 21, J.Sullingeris (7 atk. kam.) 14, A.Johnsonas 11.

Rytai priklauso Klivlandui

LeBronas Jamesas buvo visai netoli trigubo dublio, Kyrie Irvingas įmetė svarbius tritaškius lyg geriausiais laikais, o „Cleveland Cavaliers“ (27-9) išvykoje po pratęsimo 110:107 (22:25, 25:27, 20:20, 28:23, 15:12) palaužė „Dallas Mavericks“ (22-17).

Tai buvo 8-oji iš eilės „Cavs“ pergalė – ilgesnes serijas dabar turi tik „Spurs“ ir „Clippers“.

„Cavaliers“ pirmą kartą išsiveržė į priekį likus žaisti 10 minučių, kai K.Irvingas pataikė tritaškį – 75:74. Per kitas keturias minutes pirmaujanti komanda keitėsi 9 kartus.

Likus žaisti 21 sek. L.Jamesas prasiveržė po krepšiu ir galingu dėjimu išlygino rezultatą – 95:95, tačiau reikalavo skirti pražangą. Teisėjas taisyklių pažeidimo neįžvelgė, o „Mavericks“ bandė paskutinę ataką rengti per Dirką Nowitzkį. Vis dėlto vokiečiui iš rankų kamuolį paskutinę akimirką iškrapštė Imanas Shumpertas.

L.Jameso metimas likus žaisti minutę pratęsime išvedė „Cavs“ į priekį 106:105, o metimą pajutęs K.Irvingas smeigė tritaškį ir „Mavs“ nebeatsigavo.

„Cavaliers“ rungtynėse rėmėsi tik 9 krepšininkais, iš kurių septyni įmetė dviženklį taškų skaičių. Klivlando krepšininkai suklydo tik 9 kartus.

„Mavericks“: C.Parsonsas (7/8 dvit., 3/6 trit., 8 atk. kam.) 25, D.Nowtizkis (3/5 trit., 11 atk. kam.) 17, D.Williamsas (10 rez. perd.) 16, Z.Pačulija (12 atk. kam.) 14.

„Cavaliers“: L.Jamesas (3/6 trit., 10 atk. kam., 7 rez. perd.) 27, K.Irvingas (9 rez. perd.) 22, K.Love'as (11 atk. kam.) 15, M.Dellavedova (4/7 trit.) 12.

Kiti rezultatai:

„Detroit Pistons“ (21-17) – „San Antonio Spurs“ (34-6) 99:109. „Spurs“ 9-oji pergalė iš eilės

„Indiana Pacers“ (22-16) – „Phoenix Suns“ (13-27) 116:97

„Milwaukee Bucks“ (16-24) – „Chicago Bulls“ (22-15) 106:101

„Minnesota Timberwolves“ (12-27) – „Oklahoma City Thunder“ (27-12) 96:101

„Los Angeles Lakers“ (9-31) – „New Orleans Pelicans“ (11-26) 95:91