Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 22d. 18:05

NBA sistemos yda – kaip talentų šaukimus griauna mainų taisyklės

De Andre Hunteris
„Scanpix“/AP nuotr. / De Andre Hunteris

De’Andre Hunteris ir Jarrettas Culveras buvo pašaukti NBA naujokų biržoje ir pradės klotis pamatus tolimesnei savo karjerai. Vaikinai lipa ant scenos su pasididžiavimu, tačiau vienas dalykas neduoda ramybės nei klubų sirgaliams, nei pamalonina pačius žaidėjus.

NBA turi labai griežtas taisykles dėl žaidėjų mainų ir laisvųjų agentų kontraktų. Vienas iš pavyzdžių – Anthony Davisas. Visa krepšinio bendruomenė jį laiko „Los Angeles Lakers“ nariu, tačiau oficialiai žaidėjas vis dar priklauso „New Orleans Pelicans“. Taip yra dėl galiojančios taisyklės, jog puolėjas dėl mainų sandorio Los Andželo ir Naujojo Orleano klubai susitarė, bet oficialiai žaidėjus mainyti galima pradėti tik nuo liepos 6 dienos.

Visas pasaulis žino, kad mainai jau įvyko, tad kodėl lyga apsimeta, jog taip nėra?

„Scanpix“/AP nuotr./Anthony Davisas
„Scanpix“/AP nuotr./Anthony Davisas

NBA naujokų birža atskleidė įsimintinų momentų, kaip Ziono Williamsono ašaros kylant ant pjedestalo pas NBA komisarą Adamą Silverį.

Tačiau būta ir akimirkų, kai krepšinio gerbėjai nesuprato vykstančios painiavos.

De'Andre Hunteris spaudos konferencijoje kalbėjo apie prisijungimą prie „Atlanta Hawks“, nors dėvėjo „Los Angeles Lakers“ kepurę, Jarrettas Culveras keliauja į „Minnesota Timberwolves“ klubą, tačiau ant scenos pasirodė su „Phoenix Suns“ logotipu ant galvos.

Tokie dalykai vyko visą naujokų biržos naktį – žaidėjai buvo mainomi į kairę ir į dešinę ir vos keli iš jų galėjo būti oficialiai patvirtinti ar gavę komandų patvirtinimą dėl pačios nuobodžiausios priežasties: „susitarimas dar nepasiektas“.

„Šiek tiek keista“, – žurnalistams prisipažino D.Hunteris.

NBA krepšinio apžvalgininkai tai vadina domino efektu. „Lakers“ ir „Pelicans“ mainai turi įtakos ir kitų komandų mainams, o karuselė tęsiasi tik toliau. NBA dar nesugalvojo būdo, kaip oficialiai patvirtinti mainus naujokų biržos eigoje ar bent jau apsimesti, jog mainai įvyko.

Tai ne tik rezga painius voratinklius krepšinio sirgalių galvose, bet ir gali įpilti šaukštą deguto į jaunuolių, žengiančių į NBA, pirmąsias akimirkas šlovės spinduliuose – juk pašauktas gali būti tik kartą gyvenime.

„Viskas šiek tiek kitaip. Aš tiesiog džiaugiuosi, jog patekau į NBA ir turiu šią galimybę. Turiu daug darbo prieš akis“, – kalbėjo J.Culveras.

Viską pablogina ir tai, jog tai turi įtakos ne tik naujokų biržai.

Vasaros lygos turnyrai Sakramente ir Solt Leik Sityje prasidės liepos 1-ąją, o tada didžiosios NBA vasaros lygos varžybos Las Vegase startuos liepos 5-ąją. „Miami Heat“ dalyvauja Sakramento vasaros lygoje ir jie būtų norėję pamatyti 32-ąjį šaukimą KZ Okpalą ten, tačiau taip neįvyks.

KZ Okpala oficialiai dar nėra „Miami Heat“ narys ir toks nebus bent iki liepos 6-osios. Tokių vargšų, kurie negalės padėti savo komandoms vasaros lygoje, yra ne vienas.

KZ Okpala buvo pašauktas antrajame rate, mėtytas mainuose tarp „Indiana Pacers“ ir „Phoenix Suns“. Vargu, ar dabar atsiras vieta jam „Heat“ sudėtyje. Misija patekti į NBA pasunkėja dar labiau, nes žaidėjas negalės pasirodyti vasaros lygoje.

Tam yra išeitis, tačiau ją įgyvendinti bus įmanoma tik nuo 2020 metų. Tam reikia nukelti vasaros lygas po laikotarpio, kai komandos gali pradėti mainytis žaidėjais. Tada atsiranda kitų faktorių – derėjimasis su televizijomis dėl transliacijų nukėlimo, komandomis, kurios nenori nukelti treniruočių stovyklų.

Faktas, kad tokius pakeitimus padaryti bus sunku.

„Tikrai nežinau, ką veiksiu su šia kepure, – kalbėjo D.Hunteris. – Tikriausiai atiduosiu ją kokiam nors „Lakers“ sirgaliui“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:49
49:40
01:06

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek