2023 02 08

NBA taškų karalius: LeBronas Jamesas pagerino 38 metus neliestą rekordą

LeBronas Jamesas papildė savo karjerą nauju įspūdingu įrašu. „Los Angeles Lakers“ (25-30) žvaigždė aplenkė Kareemą Abdul-Jabbarą ir tapo rezultatyviausiu visų laikų NBA krepšininku.

Istorinėse rungtynėse prieš „Oklahoma City Thunder“ (26-28) Karalius pelnė 38 taškus (9/14 dvit., 4/6 trit., 8/10 baud.).

Tiesa, pergalės „Lakers“ ekipai tai neatnešė. Sėkmingą atkarpą ketvirtajame kėlinyje sužaidę „Thunder“ triumfavo 133:130 (36:34, 40:32, 28:33, 29:31).

L.Jamesas atsidarė taškų sąskaitą pataikydamas tritaškį sužaidus 5 minutes rungtynėse ir pakeldamas visus „Crypto.com“ arenos lankytojus ant kojų.

Iš viso per pirmą ketvirtį jis pelnė 8 taškus, o dar galingiau pradėjo antrąjį kėlinį, du kartus iš eilės pataikydamas dvitaškius su pražangomis ir pelnydamas 9 taškus paeiliui.

Įpusėjus mačui LeBrono sąskaitoje buvo jau 20 taškų, o iki rekordo jam trūko jau tik šešiolikos.

Tuos 16 taškų Karalius susirinko dar per trečiąjį ketvirtį. Lyg traukinys į greitas atakas skuodęs LeBronas žaibiškai artinosi prie visų laikų rekordo, kol galiausiai šis krito paskutinėje „Lakers“ atakoje trečiajame kėlinyje.

Metimu iš vidutinio nuotolio L.Jamesas pasiekė 36 taškų ribą rungtynėse ir aplenkė beveik keturis dešimtmečius viršūnėje buvusį Kareemą Abdul-Jabbarą.

Pastarasis, didžiąją karjeros dalį žaidęs būtent „Lakers“ gretose, per 20 metų pelnė 38 387 taškus. LeBrono sąskaitoje dabar 38 390 taškų.

K.Abdul-Jabbaras rekordą, anksčiau priklausiusį Wiltui Chamberlainui, laikė nuo 1984 metų. NBA legendai jis priklausė 38 metus, 10 mėnesių ir 2 dienas.

LeBronui pagerinus rekordą, rungtynės buvo sustabdytos daugiau nei dešimčiai minučių. Per specialią ceremoniją L.Jamesas dėkojo visiems, prisidėjusiems prie jo pasiekimo, o K.Abdul-Jabbaras simboliškai įteikė naujajam NBA taškų karaliui rungtynių kamuolį.

38-erių LeBronui pagerinti rekordą prireikė beveik 20 sezonų. Tai buvo 1410-osios jo rungtynės.

Verta pabrėžti, jog į šį rekordą nėra įtraukiami taškai, pelnyti atkrintamosiose varžybose, o tik taškai reguliariajame sezone.

Tiesa, pergalės „Lakers“ ir LeBronui iškovoti nepavyko. Ketvirtajame kėlinyje rezultatas dar buvo lygus (106:106), bet „Thunder“ pelnė 10 taškų iš eilės ir atitrūko 116:106.

Paskutinėmis minutėmis Oklahomos komanda pirmavo net 129:116. Nors „Lakers“ pelnė 9 taškus iš eilės ir bandė kabintis į pergalę, jauniausia NBA komanda iš Oklahomos išlaikė pranašumą ir šventė svarbią pergalę kovoje dėl aukštesnės vietos Vakarų konferencijoje.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 38 (9/14 dvit., 4/6 trit., 8/10 baud., 7 atk. kam.), Russellas Westbrookas 27 (4/7 trit., 8 rez. perd.), Rui Hachimura 14 (6 atk. kam.), Anthony Davisas 13 (8 atk. kam.), Dennisas Schroderis 10.

„Thunder“: Shai Gilgeousas-Alexanderis 30 (8/16 dvit., 11/12 baud., 8 rez. perd.), Jalenas Williamsas 25 (7 atk. kam., 6 per. kam.), Joshas Giddey 20 (6 rez. perd.), Mike'as Muscala 16 (4/7 trit.), Isaiah Joe 15 (5/10 trit.), Jaylinas Williamsas 14 (7 atk. kam., 7 rez. perd.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas