2017 03 22 /06:47

Neeilinės Jono Valančiūno rungtynės: naujas lietuvio įvaizdis, muštynės ir nutrauktas prakeiksmas

Pagaliau! Jonas Valančiūnas ir „Toronto Raptors“ krepšininkai pirmą kartą nuo 2013-ųjų gruodžio 31-osios parklupdė „Chicago Bulls“ ekipą. O pergalė buvo pašėlusi – lietuviui „pristačius“ naują įvaizdį, išvydus rimtas muštynes ant parketo ir po pratęsimo palaužus svečius 122:120 (27:31, 27:28, 25:35, 34:19, 9:7).
Jonas Valančiūnas nuo suolo stebėjo muštynes
Jonas Valančiūnas nuo suolo stebėjo muštynes / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ po pratęsimo nugalėjo „Bulls“ 122:120.
  • „Raptors“ šventė pergalę prieš „Bulls“ pirmą kartą nuo 2013-ųjų gruodžio 31 d.
  • S.Ibaka ir R.Lopezas dėl muštynių buvo pašalinti iš aikštės.
  • Įvaizdį pakeitęs J.Valančiūnas pelnė 8 taškus.
  • D.DeRozanas surinko 42 taškus.

Chaosas aikštėje trečiajame kėlinyje kilo po nekalto „Raptors“ puolėjo Serge'o Ibakos stumtelėjimo „Bulls“ vidurio puolėjui Robinui Lopezui į nugarą.

Priešininkas supyko, agresyviai plėšė kamuolį iš „Raptors“ naujoko rankų ir žaidėjai paleido į darbą kumščius.

R.Lopezas nepataikė S.Ibakai į veidą, o pastarasis šiek tiek kliudė „Bulls“ atstovo galvą. Komandos draugai bandė išskirti peštukus, bet laiku nespėjo, tik dar sugebėjo apsaugoti aukštaūgius nuo rimtesnių ir tikslesnių smūgių.

S.Ibakai ir R.Lopezui rungtynės baigėsi anksčiau laiko – peržiūrėję epizodą, teisėjai išvarė krepšininkus iš aikštės.

„Jis atakavo mane ranka, o aš tik bandžiau jį nusistumti“, – savo įvykių versiją pateikė R.Lopezas, kuris mano, kad bus suspenduotas vienerioms rungtynėms.

Panašus likimas laukia ir kito peštuko S.Ibakos.

„Aš tikrai nežiūrėsiu, kaip man kas nors trenkia, ir lyg niekur nieko nueisiu“, – gynėsi iš Kongo kilęs, bet Ispanijos pilietybę turintis krepšininkas.

„Man patiko kova. Bet turime būti gudresni“, – savo puolėją paauklėjo „Raptors“ treneris Dwane'as Casey.

Techninėmis pražangomis dar buvo nubausti „Raptors“ asistentas Jamaalas Magloire'as bei „Bulls“ puolėjas Nikola Mirotičius, neleistinai pakilę nuo suolo ir dalyvavę susistumdyme.

Incidentas kilo „Bulls“ užtikrintai pirmaujant 88:72. Atrodė, kad atvykėliai iš Čikagos laimės jau ir 12-ąsias tarpusavio rungtynes iš eilės.

Tačiau herojiškas DeMaro DeRozano 42 taškų pasirodymas ir fantastiškai sužaistas ketvirtasis kėlinys 34:19 išplėšė pratęsimą, kurį „Raptors“ pasiekė spurtuodami 15:0 lemiamomis minutėmis.

Iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 1 min. 23 sek. DeMaras DeRozanas pirmą kartą išvedė „Raptors“ į priekį 117:115.

„Visai nesinori, kad kas nors juoktųsi, jog jau kelis sezonus nesugebame nugalėti vienos komandos. Tas jausmas tikrai slėgė“, – po mačo prisipažino D.DeRozanas, kuris atliko net 38 metimus – daugiausia „Raptors“ istorijoje.

Prie pergalės Jonas Valančiūnas per 25 minutes prisidėjo 8 taškais (4/6 dvit.), 5 atkovotais kamuoliais, 2 klaidomis ir 3 pražangomis.

Įvaizdį pakeitęs 24-erių vidurio puolėjas nuo ketvirtojo kėlinio vidurio įvykius aikštėje stebėjo nuo atsarginių suolo ir pratęsime nežaidė.

Aišku, J.Valančiūnas iškart sulaukė komentarų socialiniuose tinkluose dėl savo šukuosenos.

Vieni jį lygino su garsiu atlikėju Pitbull, o kiti – su „Washington Wizards“ vidurio puolėju iš Lenkijos Marcinu Gortatu.

„Raptors“: D.DeRozanas 42 (17/38 met., 5 rez. perd.), C.Josephas 19, S.Ibaka 16.

„Bulls“: J.Butleris 37 (10 atk. kam.), R.Rondo 24 (8 rez. perd.), P.Zipseris ir R.Lopezas po 12.