2016 04 07

Neįprastas būdas stabdyti D.Nowitzkį nepasiteisino – atkrintamosios tolsta nuo D.Motiejūno

Aštuntoji Donato Motiejūno ir Dirko Nowitzkio dvikova NBA neįvyko. „Houston Rockets“ klubas „Dallas Mavericks“ ekipai parengė staigmeną. Planas iš dalies pavyko, nes vokietis nesužibėjo puolime. Bet „Rockets“ vis tiek pralaimėjo žūtbūtinę dvikovą „Mavericks“ komandai – 86:88 (22:18, 22:34, 27:18, 15:18).
Dirkas Nowitzkis
Dirkas Nowitzkis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
NBA | „Dallas Mavericks“(40-38) – „Houston Rockets“(38-40) 88:86 | Motiejūnas nežaidė

Suprasti akimirksniu

• „Rockets“ pralaimėjo strategiškai svarbią dvikovą Dalase 86:88.
  • Vakaruose „Rockets“ žengia devinti ir yra už kito etapo borto.
  • D.Motiejūnas nežaidė, nes „Rockets“ naudojo žemą penketą.
  • D.Nowitzkis pelnė 7 tšk. – šiemet nerezultatyviau žaidė tik kartą.
  • „Rockets“ liko 4 reg. sezono rungtynės.

D.Motiejūnas Dalase net nepakilo nuo suolo, nes „Rockets“ žaidė žemu penketu.

D.Nowitzkio gynyba dažniausiai rūpinosi 203 cm ūgio nominalus lengvasis krašto puolėjas Trevoras Ariza. Taip pat – 208 cm ūgio Michaelas Beasley.

Planas pasiteisino iš dalies.Vokietis per 34 minutes pelnė tik 7 taškus – antras mažiausias jo rezultatas šį sezoną.

Tačiau svarbiausi buvo ne Dirko taškai, o „Mavericks“ pergalė. Rankos atsirišo kitiems žaidėjams, o sunkiausiai sekėsi stabdyti Dalaso puolimo organizatorių J.J.Barea. Puertorikietis baigė mačą su 27 taškais ir 8 rezultatyviais perdavimais.

D.Motiejūnas nežaidė pirmą kartą po 17 iš eilės dvikovų, kurias pradėjo starto penkete ir iš viso 19 mačų.

„Įleidome į starto penketą K.J.McDanielsą, nes pastaruoju metu jis demonstravo gerą formą. Bet norėjome kuo ilgiau prieš D.Nowitzkį statyti T.Arizą. Donatas nežaidė tik dėl to“, – patikino „Rockets“ treneris J.B.Bickerstaffas.

Atkakli kova vyko visas 48 minutes. Antrojo kėlinio pabaigoje „Mavericks“ buvo pabėgę į priekį 52:40, bet dar prieš ketvirtąjį kėlinį „Rockets“ susigrąžino persvarą 71:70.

Likus žaisti 3 minutes rezultatas buvo lygus 85:85.

J.Hardenas švaistėsi metimais, kurie nelietė lanko arba buvo labai netikslūs. Kai jau galėjo persverti rezultatą (85:86), galingą bloką gavo Trevoras Ariza. Tiesa, kitoje aikštės pusėje netiksliai atakavo ir Dirkas Nowitzki, o „Rockets“ gynyba išsaugojo viltį.

Nors D.Nowitzkis dar sykį netiksliai atakavo krepšį, kitoje aikštės pusėje lemiamoje atakoje J.Hardenas pametė kamuolį po krepšiu ir palaidojo rungtynes. Devinas Harrisas sumetė abi baudas (88:85) ir „Rockets“ per likusias sekundes nebeišsigelbėjo.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 26 (8/22 met., 6 kl.), Michaelas Beasley 15, Dwightas Howardas 14 (16 atk. kam.), Trevoras Ariza ir Patrickas Beverley po 9.

„Mavericks“: J.J.Barea 27 (8 rez. perd.), Wesley Matthewsas 16, Devinas Harrisas 10, Zaza Pačulija ir Davidas Lee po 8.

9. „Houston Rockets“ 38-40

Tai buvo strategiškai nedėkinga nesėkmė „Rockets“. Iki NBA reguliariojo sezono finišo likus 4 rungtynėms, Hjustono krepšininkams greičiausiai teks vaikytis „Utah Jazz“ ekipą.

Į atkrintamąsias varžybas pateks aštuonios Vakarų ir aštuonios Rytų konferencijos komandos.

„Rockets“ į naudą tai, kad „Mavericks“ su „Jazz“ dar susitiks tarpusavyje.

Beje, laimėję visas likusias rungtynes „Rockets“ vis tiek dar gali prasibrauti į atkrintamąsias. Vis dėlto rungtynės Dalase buvo vadinamos kertinėmis kovojo dėl vietos pirmajame aštuonete.