2021 02 09

Nesulaikomas: ypatingose rungtynėse – monstriškas Jono Valančiūno dublis

Jonas Valančiūnas sužaidė nuostabias rungtynes prieš savo buvusią komandą, tačiau to pergalei buvo maža. Lietuvio atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (9-10) ekipa namuose 113:128 (34:35, 36:28, 27:31, 16:34) krito prieš „Toronto Raptors“ (11-13).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

J.Valančiūnas buvo nesulaikomas. Jis per 34 minutes pelnė 27 taškus (8/12 dvit., 11/12 baud. met.) ir atkovojo net 20 kamuolių, iš kurių 10 – puolime.

Taip pat lietuvis atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 ir prarado 3 kamuolius, blokavo metimą ir 5 kartus pažeidė taisykles.

JV žaidė ilgai, o „Raptors“ laimėjo 15 taškų skirtumu, bet lietuviui būnant aikštėje „Grizzlies“ pelnė 4 taškais daugiau nei svečiai.

Vien per pirmą rungtynių pusę J.Valančiūnas buvo surinkęs 18 taškų ir 14 atkovotų kamuolių – tokių skaičių savo sąskaitoje nebuvo turėjęs nė vienas kitas „Grizzlies“ žaidėjas istorijoje.

Fredas VanVleetas ir Pascalis Siakamas pelnė po 32 taškus nugalėtojų gretose.

Rungtynių nebaigė „Raptors“ treneris Nickas Nurse'as – jis buvo išvarytas iš aikštės trečiajame kėlinyje po to, kai J.Valančiūnas galimai smogė į veidą F.VanVleetui, bet teisėjai nefiksavo pražangos.

Vis tik tai įkvėpė Toronto ekipą, kuri likusią rungtynių dalį laimėjo net 43:19.

Vienas „Raptors“ lyderių Kyle'as Lowry taip pat turėjo bėdų – jis pirmoje pusėje iškrito iš rikiuotės dėl nugaros spazmų.

Kitas rungtynes „Grizzlies“ žais prieš „Charlotte Hornets“ trečiadienį.

„Grizzlies“: J.Valančiūnas 27 (8/12 dvit., 11/12 baud. met., 20 atk. kam.), D.Brooksas 22, K.Andersonas 15, D.Bane'as 13, G.Allenas 12.

„Raptors“: P.Siakamas ir F.VanVleetas (9 rez. perd.) po 32, N.Powellas 29, C.Boucheris 12 (10 atk. kam.), A.Baynesas 7.