Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur. 15-tos dienos proga!
2023 11 09

Nesustabdomas D.Sabonis pasirūpino, kad nutrūktų nesėkminga „Kings“ serija

„Sacramento Kings“ (3-4) pagaliau nutraukė užsitęsusią nesėkmingą seriją. Domanto Sabonio vedama komanda namuose per pratęsimą 121:118 (34:29, 22:31, 29:24, 26:27, 10:7) įveikė „Portland Trail Blazers“ (3-5) ir laimėjo po trijų pralaimėjimų iš eilės.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / Scanpix/Getty Images via AFP nuotr.

„Kings“ ketvirtose rungtynėse iš eilės vertėsi be rezultatyviausio savo žaidėjo De'Aarono Foxo, o komandą šį kartą išgelbėjo puikus D.Sabonio žaidimas.

Lietuvis apie savo ketinimus šiose rungtynėse pranešė anksti. Jis pelnė pirmus šešis savo komandos taškus, o vien per pirmąjį ketvirtį surinko 11 taškų, leisdamas „Kings“ pirmauti 34:29.

Antrajame ketvirtyje šeimininkų persvara buvo pasiekusi ir dviženklę ribą, bet įsibėgėjęs Jerami Grantas prikėlė „Trail Blazers“, kurie spurtavo 22:9 ir dar iki ilgosios pertraukos išsiveržė į priekį – 55:52.

D.Sabonis pratęsė savo sėkmingą žaidimą ir antroje rungtynių pusėje, po trijų kėlinių turėdamas jau 20 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 8 rezultatyvius perdavimus, bet Sakramento klubas perlaužti mačo eigos nesugebėjo ir sužaidus 36 minutes turėjo viso labo 1 taško pranašumą (85:84).

Ketvirtajame kėlinyje „Kings“ kurį laiką turėjo trapų pranašumą, bet šešis taškus iš eilės pelnė Deandre Aytonas ir „Blazers“ prasidedant paskutinei minutei pirmavo 111:107.

„Kings“ lyderio vaidmens ėmėsi Malikas Monkas. Jis pataikė dvitaškį, šeimininkai kelis sykius apsigynė, o likus 8 sekundėms M.Monkas išprovokavo pražangą ir sumetęs abi baudas išlygino rezultatą – 111:111. Įdomu, kad amerikietis per ketvirtą kėlinį metė ir pataikė net 10 baudų metimų.

Paskutinėje ketvirto kėlinio atakoje apsigynę nuo Skylaro Mayso tolimo metimo „Kings“ išplėšė pratęsimą.

Papildomo laiko metu nė vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros, o D.Sabonis baudos metimu likus 43 sek. suteikė minimalų pranašumą „Kings“ – 119:118.

Sakramento ekipai pavyko apsiginti nuo J.Granto išpuolio, o kitoje aikštės pusėje D.Sabonis atkovojo kamuolį puolime ir lėmė antrą „Kings“ šansą, kuriuo naudojosi M.Monkas – jis išprovokavo dar vieną pražangą ir sumetė dar dvi baudas.

J.Grantas dar turėjo du šansus išplėšti antrą pratęsimą, bet du jo tritaškiai buvo netikslūs ir „Kings“ pagaliau triumfavo.

D.Sabonis šiose rungtynėse gerino sezono rezultatyvumo rekordą, o iki pirmo sezono trigubo dublio jam pritrūko vos vieno rezultatyvaus perdavimo. Lietuvis per 39 minutes pelnė 27 taškus (11/14 dvit., 5/7 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, šešis kartus suklydo ir keturiskart prasižengė.

„Nuostabus jausmas laimėti. Turėjome sudėtingą išvyką, patyrėme du skaudžius pralaimėjimus ir nežaidėme taip, kaip dažniausiai žaidžiame. Šiandieninė pergalė nebuvo graži, bet svarbiausia, kad sugebėjome laimėti ir pakeisti visų nuotaikas“, – po laimėjimo tiesioginiame eteryje kalbėjo Domas.

„Kings“ gretose nė sekundei ant parketo nepakilo praėjusio sezono naudingiausias Eurolygos krepšininkas Saša Vezenkovas. Tai pirmas kartas šį sezoną, kai Sakramento treneris Mike'as Brownas neišleido bulgaro į aikštę.

„Kings“: Domantas Sabonis 27 (11/14 dvit., 11 atk. kam., 9 rez. perd.), Malikas Monkas 23 (0/7 trit., 15/19 baud., 6 atk. kam., 10 rez. perd.), Kevinas Huerteris 17 (4/9 trit.), Davionas Mitchellas 16, Harrisonas Barnesas 12.

„Trail Blazers“: Jerami Grantas 38 (7/17 dvit., 5/8 trit., 9/12 baud., 9 atk. kam.), Deandre Aytonas (9/14 dvit., 10 atk. kam.), Shaedonas Sharpe'as ir Skylaras Maysas (11 rez. perd.) po 18, Matisse'as Thybulle'as 13.