2022 01 06

Neužteko ir D.Sabonio trigubo dublio – sugrįžęs K.Irvingas įkvėpė „Nets“ pergalę

Domantas Sabonis sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių – surinko trigubą dublį ir beveik neprametė, tačiau „Indiana Pacers“ (14-25) išbarstė 19 taškų pranašumą ir pratęsė nesėkmių seriją iki 6 iš eilės.
Kevino Duranto ir Domanto Sabonio susidūrimas
Kevino Duranto ir Domanto Sabonio susidūrimas / „Scanpix“ nuotr.

„Pacers“ ekipa namie 121:129 (37:32, 36:28, 28:34, 20:35) turėjo pripažinti „Brooklyn Nets“ (24-12) žvaigždyno pranašumą, kuriam pirmą kartą šiame sezone padėjo Kyrie Irvingas.

Būtent jis pažadino „Nets“ ekipą Indianapolyje, kai „Pacers“ trečiajame kėlinyje triuškino svečius (81:62) ir, atrodė, artėjo prie pergalės.

Šeimininkus į priekį truktelėjo Lance'as Stephensonas. Nuo suolo pakilęs amerikietis pelnė 20 taškų per 6 minučių atkarpą. Jis tapo pirmuoju krepšininku per visą NBA istoriją nuo suolo per pirmąjį kėlinį pelnęs 20 taškų. Iš viso L.Stephensonas surinko 30.

Bet rezultatyviausias ir naudingiausias „Pacers“ ekipoje buvo fantastiškai žaidęs D.Sabonis. Lietuvis surinko antrąjį savo trigubą dublį šiame sezone – 32 taškai (9/13 dvit., 1/1 trit., 11/13 baud.), 12 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų per 38 minutes. Tiesa, aukštaūgis pridarė ir daugiausia klaidų – prarado 5 kamuolius.

„Nets“ sugrįžimą įžiebė būtent K.Irvingas. Skiepytis atsisakantis įžaidėjas negali žaisti namų rungtynių dėl Niujorko įstatymų, bet Indianos valstijoje jis buvo sunkiai sustabdomas. Pelnė 22 taškus (9/15 dvit., 0/2 trit., 4/4 baud.) ir perėmė 3 kamuolius.

Po dvikovos jis teigė jaudinęsis labiau nei per pirmąsias karjeros rungtynes. „Man tai reiškė šiek tiek daugiau. Nežaidžiau 8 mėnesius ir buvo labai daug nežinomybės. Antroje rungtynių pusėje jau kiek nusiraminau. Padarysiu viską, ko reikia komandai“, – teigė K.Irvingas.

„Scanpix“ nuotr./Kyrie Irvingas

Su trečio kėlinio sirena pataikęs K.Irvingas padėjo „Nets“ spurtuoti 8:0 ir sumažinti atsilikimą iki 94:101. Ketvirtajame kėlinyje svečiai tęsė sėkmingą atkarpą ir galiausiai perėmė iniciatyvą (107:106).

Nesulaikomas „Nets“ gretose buvo Kevinas Durantas. Amerikietis pelnė 39 taškus (13/18 dvit., 2/6 trit., 7/7 baud.), sugriebė 8 kamuolius ir dar atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Nets“ užima antrą vietą NBA Rytų konferencijoje, o rakto į pergales ir traumų bei ligų išretinta „Pacers“ žengia vos trylikta.

„Pacers“: Domantas Sabonis 32 (12 atk. kam., 10 rez. perd., 5 kld.), Lance'as Stephensonas 30 (8/11 dvit., 4/8 trit.), Keiferis Sykesas 18, Mylesas Turneris 14 (5 blok.), Duane'as Washingtonas 10.

„Nets“: Kevinas Durantas 39 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Kyrie Irvingas 22 (3 per. kam.), Jamesas Hardenas 18 (6 rez. perd.), LaMarcusas Aldridge'as 13, Nicolasas Claxtonas r DeAndre Bembry – po 12.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kiti NBA rezultatai:

„Charlotte Hornets“ – „Detroit Pistons“ 140:111

„Orlando Magic“ (Ignas Brazdeikis nežaidė trenerio sprendimu) – „Philadelphia 76ers“ 106:116

„Washington Wizards“ – „Houston Rockets“ 111:114

„Boston Celtics“ – „San Antonio Spurs“ 97:99

„Dallas Mavericks“ – „Golden State Warriors“ 99:82

„Milwaukee Bucks“ – „Toronto Raptors“ 111:117

„Minnesota Timberwolves“ – „Oklahoma City Thunder“ 98:90

„Denver Nuggets“ – „Utah Jazz“ 109:115

„Portland Trail Blazers“ – „Miami Heat“ 109:115

„Sacramento Kings“ – „Atlanta Hawks“ 102:108