2017 01 13 /06:27

Niujorkas šaukė lietuvio pravardę: rekordinis Mindaugo Kuzminsko pasirodymas

Taip ilgai, rezultatyviai ir aktyviai Mindaugas Kuzminskas debiutinį NBA sezoną dar nebuvo žaidęs. 27-erių lietuvis gerino krūvą asmeninių rekordų, o „New York Knicks“ nutraukė nesėkmių seriją. „Madison Square Garden“ arenos šeimininkai 104:89 (24:22, 30:29, 22:14, 28:24) sutramdė „Chicago Bulls“.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Knicks“ nugalėjo „Bulls“ klubą 104:89.
  • Tai buvo tik 2 pergalė pergalė per 11 pastarųjų rungtynių.
  • M.Kuzminskas sužaidė kol kas rezultatyviausią karjeros mačą NBA (19 tšk.).
  • Ketvirtajame kėlinyje lietuvis pelnė 12 taškų.

„Kuuuz!“ – vėl aidėjo MSG arenoje M.Kuzminskui svaidant taiklius tolimus metimus. Tai Niujorke jau tampa tradicija.

Nuo suolo pakilęs M.Kuzminskas žaidė lyg starto penketo narys. Jis per 30 minučių pelnė 19 taškų (6/11 dvit., 2/4 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei blokavo metimą.

Mindaugui tai buvo rekordinis taškų, žaistų minučių ir atliktų metimų skaičius. Ankstesnis jo rezultatyvumo rekordas – 15 taškų, kurį buvo pasiekęs sausio 4-ąją.

Mindaugui būnant aikštėje, „Knicks“ pelnė 9 taškais daugiau nei „Bulls“ – tai buvo geriausias rezultatas tarp atsarginių Niujorko komandos žaidėjų.

Jis buvo tas žmogus, kuris ketvirtajame kėlinyje padėjo „Knicks“ išsaugoti maždaug 10 taškų pranašumą. Vien ketvirtajame kėlinyje M.Kuzminskas pelnė 12 iš 19 savo taškų.

Už be keitimų ketvirtajame kėlinyje žaidusį lietuvį rezultatyviau rungtyniavo tik Carmelo Anthony, įmetęs 23 taškus (9 atk. kam.).

Tai buvo neblogos rungtynės dviem dar praėjusį sezoną Čikagoje rungtyniavusiems žaidėjams – Derrickas Rose'as surinko 17 taškų, Joakimas Noah pridėjo 12 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Niujorkas džiaugėsi reta pergale. Per 11 pastarųjų rungtynių „Knicks“ tai buvo tik antrasis laimėjimas.

Beje, M.Kuzminskas taip ilgai rungtyniavo ir todėl, kad dėl traumos susitikimą praleido „Knicks“ starto penketo sunkusis kraštas Kristapas Porzingis.

Tiesa, „Bulls“ vertėsi be dviejų svarbių žaidėjų – traumuotų Jimmy Butlerio bei Nikola Mirotičiaus. Rezultatyvumu Čikagoje išsiskyrė 22 taškus surinkęs Dwyane'as Wade'as.

„Knicks“: C.Anthony 23 (9 atk. kam.), M.Kuzminskas 19, D.Rose'as 17, K.O'Quinnas (11 atk. kam.) ir J.Noah (15 atk. kam.) po 12.

„Bulls“: D.Wade'as 22, J.Grantas 14, C.Felicio 13, T.Gibsonas 12, R.Lopezas 10.