2021 04 22

Niujorkas švenčia: nebepralaimintys „Knicks“ – karščiausia NBA komanda

Niujorkas jau seniai nematė tokio gero „Knicks“ (33-27) ekipos žaidimo. Tomo Thibodeau sustyguota ekipa namuose po pratęsimo 137:127 (34:39, 33:30, 23:28, 32:25, 15:5) patiesė „Atlanta Hawks“ (32-27) ir laimėjo jau aštuntas rungtynes iš eilės.
Julius Randle'as
Julius Randle'as / „Scanpix“ nuotr.

Su šia pergalių serija Niujorko klubas yra karščiausia komanda visoje lygoje, o toks pergalingas žygis leido jai pakilti į ketvirtą Rytų konferencijos vietą.

Jei joje ir baigtų reguliarųjį sezoną, „Knicks“ ne tik patektų į atkrintamąsias varžybas, bet ir pirmajame jų rate turėtų namų aikštės pranašumą.

Tai pastarąjį sykį buvo nutikę dar 2012-2013 m. sezone, kai „Knicks“ Rytuose finišavo antri. Visgi tai ir buvo vienintelis kartas per pastaruosius 20 metų, kai Niujorko klubas atkrintamųjų serijoje turėjo namų aikštės pranašumą.

Be to, nuo tada „Knicks“ atkrintamosiose nebežaidė – jie praleido lemiamas sezono kovas pastaruosius aštuonis sezonus iš eilės.

Tačiau dabar panašu, kad didžiausio JAV miesto komanda gali į jas sugrįžti.

„Hawks“ gynėjas Bogdanas Bogdanovičius išplėšė savo komandai pratęsimą, kai pataikė tritaškį likus žaisti 6,2 sek. ketvirtajame kėlinyje ir išlygino rezultatą 122:122, bet „Knicks“ papildomas penkias minutes pradėjo pelnydami 10 taškų paeiliui ir įsidėdami į kišenę dar vieną pergalę.

Prie jos svariausiai prisidėjo neįtikėtiną krepšinį balandį rodantis Julius Randle'as. Šiemet pirmą kartą į „All-Star“ rungtynes išrinktas krepšininkas pelnė net 40 taškų (5/13 dvit., 6/8 trit., 12/13 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

40 taškų ribą jis pasiekė jau trečią kartą šiame sezone, o per aštuonių pergalių seriją jo vidurkiai siekia 30 taškų, 9 atkovotus kamuolius ir 6,9 rezultatyvaus perdavimo.

Savo ruožtu „Hawks“ ne tik patyrė pralaimėjimą, bet ir prarado lyderį Trae Youngą, kuris paliko aikštę trečiojo kėlinio pabaigoje dėl čiurnos traumos. Tiesa, pirminiai tyrimai rimtesnės žalos įžaidėjo čiurnai neparodė, tad Atlantos klubo stovykloje viliamasi, jog T.Youngas galės sugrįžti į aikštę jau artimiausiu metu.

Kaip ir „Knicks“, „vanagai“ bando sugrįžti į atkrintamąsias po ilgokos pertraukos. Atlanto ekipa jose pastarąjį sykį žaidė 2016-2017 m. sezone, o dabar Rytų konferencijoje užima penktąją vietą.

„Knicks“: Julius Randle'as 40 (6/8 trit., 12/13 baud., 11 atk. kam., 6 rez. perd.), Derrickas Rose'as (7/11 dvit.) ir Immanuelis Quickley (4/6 trit.) po 20, Reggie Bullockas 18 (6/11 trit.), RJ Barrettas 16 (6/18 metimai).

„Hawks“: Clintas Capela 25 (12/17 dvit., 22 atk. kam.), Bogdanas Bogdanovičius (4/10 trit.) ir Trae Youngas (14 rez. perd.) po 20, Johnas Collinsas 18, Kevinas Huerteris 17, Lou Williamsas 11.