2016 04 11

Niujorke – pergalę įtvirtinęs Jono Valančiūno dvitaškis

Jonas Valančiūnas Niujorke ne be reikalo cementavo „Toronto Raptors“ baudos aikštelę lemiamomis sekundėmis. Būtent lietuvio dvitaškis įtvirtino kanadiečių pergalę prieš „New York Knicks“ ekipą 93:88 (20:25, 34:26, 21:18, 18:20).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.
NBA | „New York Knicks“(32-49) – „Toronto Raptors“(54-26) 89:93 | Valančiūnas 14+7

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Knicks“ klubą 93:89.
  • J.Valančiūnas per 28 minutes surinko 14 taškų ir 7 kamuolius.
  • Likus žaisti 35 sek. lietuvis padidino skirtumą iki 3 taškų.
  • „Raptors“ dar gali tapti Rytų konferencijos nugalėtojais.

Iki dvikovos pabaigos likus žaisti 35 sekundes „Raptors“ pirmavo 89:88 ir rezgė išpuolį prie „Knicks“ krepšio. Tiesa, atakos laikui tebuvo likę 0,9 sek. Perdavimą iš užribio sugavęs J.Valančiūnas suskubo mesti, o šalia jo staiga atsidūrę trys varžovų krepšininkai pavėlavo blokuoti metimą – dvitaškis skrodė tinklelį ir „Raptors“ atsiplėšė 91:88.

Triumfuodamas lietuvis susimušė pečiais su komandos draugais, o „Knicks“ beliko prašyti minutės pertraukėlės. Ji nepadėjo. Lemiamu metu Niujorko krepšininkų bandymai išplėšti pratęsimą baigėsi netaikliu dvitaškiu ir klaida.

Per 28 minutes J.Valančiūnas pelnė 14 taškų (6/11 dvit., 2/5 baud.), sugriebė 7 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus.

J.Valančiūnas Niujorke išsiskyrė ne tik solidžiu puolimu, bet ir gynyba. Tiesa, neįvyko jo dvikova su Latvijos krepšinio fenomenu Kristapu Porzingiu.

Kylanti „Knicks“ žvaigždė nežaidė dėl peties traumos. 20-metis 221 cm ūgio krepšininkas dar tikisi grįžti į aikštę prieš pat sezono pabaigą.

„Raptors“ Rytų konferencijoje užima antrąją vietą. Toronto krepšininkai dviem pergalėmis atsilieka nuo pirmaujančios „Cleveland Cavaliers“ ekipos. Rytų konferencijos nugalėtojais „Raptors“ taptų tuo atveju, jei laimėtų dvi likusias reguliariojo sezono rungtynes, o „Cavaliers“ pralaimėtų abu mačus. „Raptors“ žais su dviem prasčiausiomis konferencijos komandomis – „Philadelphia 76ers“ ir „Brooklyn Nets“, o „Cavaliers“ laukia į atkrintamąsias patekusių klubų iššūkis – „Atlanta Hawks“ ir „Detroit Pistons“.

Dar nepraradę teorinių vilčių tapti Rytų konferencijos nugalėtojais, „Raptors“ netausojo savo lyderių Niujorke – išbėgo visi geriausi.

Vienas jų – DeMaras DeRozanas, pataikė 12 metimų iš 17 ir su 27 taškais tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju. „Knicks“ gretose Carmelo Anthony surinko 21 tašką.

D.Casey: „Toks mačas mums išėjo į naudą. Su visa pagarba „Knicks“, kurie šiandien buvo labai kovingi, jau geriau tokios įtemptos rungtynės nei sutriuškinimas“

Beje, D.DeRozanas „Raptors“ komandoje pelnė 9 tūkst. 426-ąjį tašką ir aplenkė legendinį Vince'ą Carterį. Rezultatyviau už D.DeRozaną Toronte yra žaidęs vienintelis Chrisas Boshas (10 tūkst. 275 tšk.).

Niujorko klubas pūpso tryliktoje Rytų konferencijos vietoje ir jau seniai nebeturi vilčių patekti į atkrintamąsias varžybas.

Beje, tai buvo 23-oji „Raptors“ pergalė išvykoje šį sezoną – rekordinė klubo istorijoje.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 27, Kyle'as Lowry 15, Jonas Valančiūnas 14 (7 atk. kam., 3 blk.), Terrence'as Rossas 13.

„Knicks“: Carmelo Anthony 21, Jerianas Grantas 19, Aleksandras Vujačičius 13, Robinas Lopezas 10.