2015 11 14

Nusiskutusio Jono Valančiūno dvigubas dublis „Raptors“ atnešė pergalę

„Toronto Raptors“ (7-3) namuose 100:81 (17:21, 23:19, 32:21, 28:20) nugalėjo „New Orleans Pelicans“ (1-8), o naują stilių pademonstravęs Jonas Valančiūnas buvo tikras komandos lyderis. Dvigubą dublį pelnęs lietuvis pasižymėjo ir puikiu bloku varžovui.
Jonas Valančiūnas ir Dwane'as Casey
Jonas Valančiūnas ir Dwane'as Casey / „Scanpix“/AP nuotr.

Jonas Valančiūnas per 28 minutes pelnė 20 taškų (8/11 dvitašk., 4/6 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir buvo Toronto ekipos vedlys.

DeMaras DeRozanas pelnė 15 taškų ir atliko  net 11 rezultatyvių perdavimų, o „Raptors“ nuo svečių iš Naujojo Orleano atitrūko antroje rungtynių dalyje.

Pirmajame kėlinyje „Pelicans“ buvo atitrūkę ir pirmavo 9 taškais. Prie to prisidėjo ir vos du taiklūs „Raptors“ tritaškiai iš dešimties. Tačiau po pirmosios rungtynių dalies buvo lygu 40:40, o kanadiečiai pataikė jau 7 iš 11 mestų tolimų metimų. Po didžiosios pertraukos vadžias į savo rankas perėmė Jonas ir kompanija.

Tiesa, „Pelicans“ reikėjo verstis ne tik be pagrindinio lyderio Anthony Daviso, bet ir dar keturių svarbių žaidėjų.

Ericas Gordonas tempė svečius ir pelnė net 30 taškų, Jru Holiday pridėjo 19.

Tai buvo jau ketvirtas Naujojo Orleano ekipos pralaimėjimas prieš Rytų konferencijos komandą. 81 taškas yra prasčiausias ekipos rezultatyvumas šiame sezone.

Net keturi Toronto krepšininkai pasižymėjo dviženkliu taškų skaičiumi. Kyle'as Lowry pelnė 20 taškų. Į rikiuotę sugrįžęs DeMarre'as Carrollas pridėjo 11 taškų.

Po užtikrintos pergalės namuose „Raptors“ laukia penkerių rungtynių išvykoje serija. Ji prasideda sekmadienį Sakramente.

„Raptors“: J.Valančiūnas (10 atkv. kam.) ir K.Lowry po 20, D.DeRozanas (11 rez. perd.) 15, D.Carrollas 11, P.Pattersonas 10.

„Pelicans“: E.Gordonas 30, J.Holiday 19, A.Ajinca 10.

Visų NBA rungtynių rezultatai (lapkričio 13 d.)

„Minnesota Timberwolves“ – „Indiana Pacers“ 103:107
„Utah Jazz“ – „Orlando Magic“ 93:102
„Atlanta Hawks“ – „Boston Celtics“ 93:106
„Cleveland Cavaliers“ – „New York Knicks“ 90:84
„New Orleans Pelicans“ – „Toronto Raptors“ 81:100
„Charlotte Hornets“ – „Chicago Bulls“ 97:102