2018 04 19

Klivlande – D.Sabonio nesportinė pražanga stabdant monstrą L.Jamesą ir „Pacers“ kapituliacija

Lengva nebus. Pirmosiose Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse antausį gavę LeBronas Jamesas ir „Cavs“ sugebėjo labai greitai padaryti išvadas ir antrajame mače 100:97 (33:18, 25:28, 16:21, 26:30) pranoko „Indiana Pacers“ su Domantu Saboniu. Serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus – 1:1.
Domantas Sabonis ir LeBronas Jamesas
Domantas Sabonis ir LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

Po skaudaus dūrio į nugaras „Cavs“ treneriai ėmėsi permainų ir užstrigusį puolimą ėmėsi gaivinti permainomis starto penkete. Jame pasirodė J.R.Smithas bei Kyle'as Korveris ir ši naujovė šeimininkų atakoms įpūtė kur kas daugiau gyvybės.

Tuo tarpu svečiai šį kartą turėjo problemų nuo pat pirmųjų minučių, kai dvi pražangas susirinko pirmojo mačo didvyris Victoras Oladipo.

Tuo L.Jamesas iš karto pradėjo naudotis. „Karaliaus“ inicijuotas spurtas rungtynių pradžioje (16:1) svečius pasiuntė į lengvą nokdauną ir nors Mylesas Turneris devyniais taškais iš eilės sugebėjo „Pacers“ viltis atgaivinti, Indianapolis šiame mače nė karto nepirmavo.

Nebuvo tai įspūdingas mačas ir Domantui Saboniui. Aukštaūgis iš Lietuvos ant parketo pasirodė pirmo kėlinio pabaigoje ir iš karto prametė du tritaškius.

Per 16 aikštėje praleistų minučių puolėjas surinko 6 taškus (2/8 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 2/2 baudų) ir atkovojo penkis kamuolius.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje D.Sabonis gavo ir vienintelę savo asmeninę pražangą, kietai sustabdęs po krepšiu prasiveržusį „Cavs“ didvyrį L.Jamesą.

Už tai arbitrai lietuviui skyrė nesportinę pražangą – pirmąją tokią jo karjeroje NBA.

Prasidėjus paskutinei dvikovos minutei, Darrenas Collisonas tritaškiu sumažino deficitą iki 3 taškų ir atgaivino „Pacers“ viltis, o jos dar labiau tapo gyvos po nevaisingos „Cavaliers“ atakos.

Visgi sudėtingą metimą iš toli atlikęs V.Oladipo pataikyti nesugebėjo, o paskutinėmis akimirkos stovėdami prie baudų metimo linijos šeimininkai neklydo.

L.Jamesas šiame mače atrodė monstriškai – pelnė 46 taškus (17/24 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 10/13 baudų), atkovojo 12 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Dabar serija keliasi į Indianapolį.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 46 (12 atk. kam., 5 rez. perd.), Kevinas Love'as 15 (8 atk. kam.), Kyle'as Korveris 12.

„Pacers“: Victoras Oladipo 22 (6 rez. perd.), Mylesas Turneris 18, Darrenas Collisonas 16 (6 rez. perd.), Lance'as Stephensonas 10.