Markas Cubanas 23 metus valdė „Dallas Mavericks“ ir ilgai buvo šio klubo veidas.
Įprastai klubų savininkai būna rečiau matomi, bet M.Cubanas buvo ryškus šeimininkas dėl savo kalbų ir elgesio prie aikštės, tad populiarumu prilygo kai kuriems garsiausiems komandos žaidėjams.
2023 metų gruodį jis pardavė 73 proc. klubo akcijų už 3,5 mlrd. dolerių.
Jis vis dar turi 27 proc., bet tai nėra didžioji dalis, o pats pokalbyje su „Front Office Sports“ M.Cubanas pareiškė, kad bandė susigrąžinti buvusią nuosavybę.
Dabar klubą valdanti Adelsonų šeima atsisakė. Pasak M.Cubano, daug žmonių kreipėsi į jį prašydami atpirkti klubą, nes nebuvo patenkinti komandos kryptimi.
„Aš pasakiau, jeigu parduosite, aš būsiu labiau nei laimingas ateiti vėl ir prisidėti savo kapitalu, kad padėčiau. Tačiau nesitikiu, kad taip nutiks. Aš sakiau ir kitiems, jog nemanau, kad Adelsonai turi interesų parduoti klubą, o jie ir neturi“, – pasakojo M.Cubanas.
Klubo kaina gali dar labiau išaugti, o pagal susitarimą Adelsonai turi galimybę įsigyti dar 20 proc. akcijų iš M.Cubano per ketverius metus savininkavimo.
„Mavericks“ perėjo per sudėtingus pastaruosius kelerius metus, ypač po to, kai iškeitė savo ryškiausią žvaigždę Luką Dončičių į „Los Angeles Lakers“.
Vėliau klubas dėl to sulaukė didelės kritikos bangos.
M.Cubanas pripažino, jaučiantis nusivylimą.
„Aš nesigailiu dėl pardavimo, bet gailiuosi kam pardaviau, – kiek anksčiau, kovo mėnesį tinklalaidėje „Intersections“ sakė jis. – Padariau daug klaidų visame procese ir turiu susitaikyti.“
Valdant M.Cubanui „Mavericks“ išgyveno skirtingus laikus, bet buvo pasiekę ir viršūnę, kai su Dirku Nowitzki priešakyje laimėjo NBA aukso žiedus 2011 metais.
Dabar Dalaso komanda turi geriausiu sezono naujoku pripažintą puolėją Cooperį Flaggą, bet antrus metus iš eilės nepateko į NBA atkrintamąsias varžybas.
Po to, kai 2023-2024 metų sezone pasiekė NBA finalą, „Mavericks“ laimėjo 65 rungtynes ir pralaimėjo 99.
Komandos žvaigždžių Anthony Daviso ir Kyrie Irvingo traumos prisidėjo prie smukusių rezultatų.

