2021 06 07

Pasimatysime Kaune? Įspūdingai žaidusio L.Dončičiaus sezonas baigtas

Luka Dončičius žaidė nesustabdomai, bet net ir jo 46 pelnytų taškų neužteko, kad „Dallas Mavericks“ iškoptų į NBA Vakarų konferencijos pusfinalį. Teksaso klubas lemiamose pirmojo etapo rungtynėse svečiuose 111:126 (38:35, 24:35, 23:30, 26:26) nusileido „Los Angeles Clippers“ ir pralaimėjo seriją iki keturių pergalių 3-4.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“/AP nuotr.

22-ejų Luka padarė viską, kad jo komandos sezonas tęstųsi, tačiau net ir rekordinio slovėno pasirodymo buvo negana.

„Mavericks“ lyderis žaidė beveik 45 minutes, per kurias pataikė 12 dvitaškių iš 19, 5 tritaškius iš 11 ir 7 baudų metimus iš 11. Be to, L.Dončičius dar atkovojo 7 kamuolius ir atliko net 14 rezultatyvių perdavimų.

Luka lemiamose rungtynėse pagerino savo rezultatyvumo rekordą NBA atkrintamosiose ir pakartojo taškų rekordą įskaitant ir reguliariojo sezono rungtynes. Iki šiol per tris sezonus 46 taškus jis buvo įmetęs tik kartą.

Slovėnui pritrūko vos taško, kad pakartotų NBA septintųjų serijos rungtynių rezultatyvumo rekordą, kuris priklauso „Atlanta Hawks“ legendai Dominique'ui Wilkinsui, lemiamame serijos mače sykį pelniusiam net 47 taškus.

Iš viso šioje serijoje L.Dončičiaus vidurkiai siekė net 35,7 taško, 7,9 atkovoto kamuolio ir 10,3 rezultatyvaus perdavimo.

L.Dončičius įspūdingai pradėjo rungtynes ir vien per pirmąjį ketvirtį surinko net 19 taškų, o įpusėjus mačui jau buvo pelnęs 29, tačiau nesulaukęs svaresnio kitų žaidėjų indėlio Luka su komandos draugais po pusės rungtynių atsiliko 62:70.

Galingai „Mavericks“ pradėjo trečiąjį kėlinį, kai po spurto 19:6 trumpam net išsiveržė į priekį (81:76), bet netrukus galingu spurtu atsakė ir „Clippers“, paskutines septynias kėlinio minutes laimėję net 24:4 ir pabėgę rekordiniu 15 taškų skirtumu – 100:85.

Ketvirtajame kėlinyje „Clippers“ persvara buvo pasiekusi net 21 tašką. L.Dončičius bandė gelbėti savo komandą, kai likus dviem minutėms skirtumas tarp komandų buvo sumenkęs iki 7 taškų (107:114), bet po tritaškį pataikė Reggie Jacksonas ir Marcusas Morrisas, taip išspręsdami rungtynių baigtį.

Būtent tritaškiai buvo svariausia „Clippers“ pergalės priežastis. Los Andželo klubas jų pataikė net 20 iš 43, kai „Mavericks“ iš toli įmetė tik 10 kartų iš 36.

Antrą sezoną iš eilės į Vakarų konferencijos pusfinalį iškopusi Los Andželo komanda jame kausis su geriausia NBA reguliariojo sezono ekipa „Utah Jazz“, kuri pirmajame etape iš kovos eliminavo „Memphis Grizzlies“ su Jonu Valančiūnu.

„Clippers“ dar niekada klubo istorijoje nėra peržengę Vakarų konferencijos pusfinalio barjero.

Ankstyva Lukos sezono pabaiga reiškia, kad slovėną greičiausiai išvysime Kaune birželio pabaigoje prasidėsiančioje olimpinėje atrankoje, kurioje Lietuvos, Slovėnijos ir dar keturių šalių krepšininkai grumsis dėl vienintelio bilieto į Tokijo žaidynes.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 28 (9/12 dvit., 10 atk. kam., 9 rez. perd.), Marcusas Morrisas 23 (7/9 trit.), Paulas George'as 22 (10/10 baud., 10 rez. perd.), Reggie Jacksonas 15, Terence'as Mannas 13, Nicolas Batumas (7 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Luke'as Kennardas po 11.

„Mavericks“: Luka Dončičius 46 (12/19 dvit., 5/11 trit., 7 atk. kam., 14 rez. perd.), Dorianas Finney-Smithas 18 (4/7 trit., 10 atk. kam.), Kristapas Porzingis 16 (11 atk. kam.), Bobanas Marjanovičius 14 (10 atk. kam.), Timas Hardaway'us 11 (1/9 trit.).